global Wydarzenia

CR składa zawiadomienie dot. fałszywych filmów przedstawiających przepełnione stacje w Bombaju

Central Railway złożyło doniesienie na policję dot. publikacji fałszywych nagrań wideo, przedstawiających przepełnione stacje kolejowe w Bombaju. Filmy rozpowszechniono kilka dni temu w mediach społecznościowych. Zdaniem CR mogło to wzbudzić niepotrzebny niepokój wśród pasażerów i wpłynąć na bezpieczeństwo na kolei w trakcie pandemii.

Zmanipulowane filmy prezentują przeludnione dworce w Bombaju. Sprawa została zgłoszona do sekcji IPC w celu jej zbadania. Jak informuje centralne biuro kolejowe PRO, na nagraniu widnieje numer telefonu, z którego opublikowano film.

– Klip został udostępniony w mediach społecznościowych przez wiele osób, siejąc panikę wśród pasażerów indyjskich kolei – czytamy w oświadczeniu CR. – W ciągu ostatnich dni sytuacja z filmu nie miała miejsca. Służby robią wszystko, by zminimalizować ruch na stacjach w mieście oraz zapewnić pasażerom maksymalne bezpieczeństwo w trasie.

Na filmie oprócz tłumu ludzi, dostrzec można zachowania zbliżone do masowej paniki. To wpłynąć mogło na zachowanie pasażerów, zmniejszenie zainteresowania podróżami pociągiem i korzystania z dworców oraz peronów.

– Dlatego prosimy o zbadanie wideo i podjęcie odpowiednich kroków prawnych przeciwko osobie, która opublikowała go w mediach społecznościowych – informują przedstawiciele CR. – Wnoszą także o usunięcie filmu z sieci.

Źródło: hindustantimes.com

Dodaj komentarz