Pasażer

#CzekamyNaWas – przewoźnicy zachęcają do podróżowania koleją

Przewoźnicy kolejowi na liniach regionalnych i aglomeracyjnych rozpoczęli akcję #CzekamyNaWas – projekt, zachęcający mieszkańców Polski do podróży koleją. Celem wydarzenia jest pokazanie, że kolej w dobie pandemii to wciąż bezpieczny, ekonomiczniejszy i bardziej przyjazny środowisku środek transportu.

W projekcie udział biorą m.in. Koleje Małopolskie.

Projekt #CzekamyNaWas łączy regionalnych pasażerskich przewoźników kolejowych realizujących usługi na obszarze województwa mazowieckiego, łódzkiego, małopolskiego, wielkopolskiego i kujawsko – pomorskiego.

– Po Wspólnym Bilecie Samorządowym, jest kolejnym krokiem w stronę zacieśnienia współpracy pomiędzy przewoźnikami – informują przedstawiciele Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej, uczestnika akcji. – Przez następne miesiące będziemy wspólnie promować ofertę i wypracowane rozwiązania, zachęcając mieszkańców Polski do podróżowania pociągiem. Chcemy pokazać, że kolej to bezpieczny, komfortowy i atrakcyjny środek transportu.

 

W dostępnych materiałach promocyjnych przewoźnicy zaprezentują podejmowane działania, które zapewnić mają wysoką jakość świadczonych usług.

– Współczesna kolej to nowoczesny tabor, profesjonalny personel, wielokanałowy system sprzedaży biletów oraz zmodernizowana i nowoczesna infrastruktura – dodają organizatorzy akcji. – Przygotowaliśmy również szereg informacji dla pasażerów, które będą pomocne przy planowaniu wyjazdów służbowych lub wakacyjnych wypadów. Podróż pociągiem jest doskonałą alternatywą dla jazdy samochodem, jest tańsza, często szybsza, bezpieczniejsza, a przy tym ekologiczna. Analizie poddaliśmy trasy kolejowe w Polsce, w efekcie której powstała mapa atrakcji turystycznych na szlakach. Wskażemy stacje, na których warto wysiąść z pociągu i odwiedzić miejsca, które na długo pozostaną w naszej pamięci.

 

Projekt doskonale wpisuje się w ofertę specjalną WBS, zakładającą wspólne działania poprawiające jakość pasażerskich przewozów kolejowych w obrębie województw.

Kampania będzie trwała do końca 2020 roku.

Udział w kampanii biorą:

Dodaj komentarz