global Konflikt w Ukrainie Wydarzenia

Czeski Instytut Badań Kolejnictwa zrywa stosunki z Rosją i Białorusią

W następstwie działań podjętych przez rząd czeski i Unię Europejską, kierownictwo Instytutu Badań Kolejnictwa (VUZ- Výzkumný Ústav Železniční, a.s. ) zdecydowało na dzisiejszym porannym spotkaniu zerwać stosunki handlowe z Rosją i Białorusią. Spółka, która w 100% należy do Kolei Czeskich, poinformowała o tym w komunikacie prasowym.

VUZ  to istotny instytut w Europie w dziedzinie badań i certyfikacji taboru
VUZ  to istotny instytut w Europie w dziedzinie badań i certyfikacji taboru

Martin Bělčík, Prezes Zarządu:

Instytut Kolejnictwa to firma zbudowana na dwóch podstawowych zasadach naszej pracy – bezstronności i niezależności. Obie te zasady są nierozłączne, tworzą nasze DNA i są naszym największym atutem. Uważamy za swój obowiązek bronienie tych zasad nie tylko w naszej pracy, ale we wszystkich naszych działaniach i zachowaniu.

 

Według niego firma ma wielu partnerów biznesowych na Ukrainie.

–  Atak na Ukrainę uważamy za amoralny, bezwzględny i barbarzyński – to zamach na niepodległość Ukrainy. Dlatego włączamy się w inicjatywy rządu Republiki Czeskiej i UE oraz kończymy wszystkie nasze działania biznesowe z Rosją i Białorusią.

 

VUZ  to istotny instytut w Europie w dziedzinie badań i certyfikacji taboru, specjalizuje się w świadczeniu profesjonalnych usług i kompleksowej oceny, certyfikacji i testowania taboru kolejowego oraz systemów kolejowych.

Dodaj komentarz