Konflikt w Ukrainie Wydarzenia

Czy na Ukrainę wjechał rosyjski pociąg pancerny? [FILM]

Czy Rosjanie wprowadzili na Ukrainę pancerny pociąg? Takie informacje obiegły światowe media społecznościowe. Wszystko przez nagranie, które pojawiło się w serwisie Twitter.

Ile pociągów pancernych Rosjanie wprowadzili na Ukrainę?
Ile pociągów pancernych Rosjanie wprowadzili na Ukrainę?

Pociąg pancerny wjechać miał do miasta Melitopol w południowej Ukrainie. Eksperci są zgodni – ten archaiczny rodzaj broni może okazać się niezwykle skuteczną bronią rosyjskiego agresora.

Na pociągu dostrzec można oznaczenia „Z”. Litera stała się symbolem poparcia dla krwawej wojny w Ukrainie. Skład ma 8 wagonów. Prowadzony jest przez dwie lokomotywy spalinowe.

Pierwszy jedzie wagon pancerny. Co przewozi? Prawdopodobnie dwa uzbrojone pojazdy. Na platformach, oddzielonych lokomotywą, znajdują się dwie dwulufowe armaty przeciwlotnicze. W składzie znajduje się także wagon towarowy, pasażerski, platforma z zakrytym ładunkiem, dwa wagony pancerne i druga lokomotywa. Na końcu umieszczono jeszcze jedną platformę.

Nie jest znana dokładna liczba pociągów pancernych, które Rosjanie wprowadzili na teren Ukrainy. Składy prawdopodobnie mają dostarczyć zaopatrzenie dla wojsk zlokalizowanych na południu kraju.

Ukraina: Plan rozwoju przewozów towarowych

Dodaj komentarz