global Pasażer Wydarzenia

Czy to przełom w sprawie? Policja otrzymała pierwsze sygnały dot. tajemniczego pasażera

Czy nastąpi przełom w sprawie tajemniczego pasażera, który na początku lutego wsiadł do pociągu BerlinWarszawa? Policja kilka tygodni temu zaapelowała do internautów o pomoc w ustaleniu tożsamości mężczyzny. Co dziś wiemy o sprawie?

O sprawie informowali policjanci ze Świebodzina. To oni zostali wezwani do mężczyzny, który podróżował pociągiem z Berlina do Warszawy bez dokumentów i bagażu. Ciężko było się z nim także skontaktować.

Funkcjonariusze zastali w pociągu mężczyznę, który nie reagował na żadne próby kontaktu z nim – informuje młodszy aspirant Marcin Ruciński z KPP w Świebodzinie. – Nie posiadał żadnego bagażu ani dokumentów. Do tej pory nie udało się ustalić jego personaliów. Ustalono, że mężczyzna najprawdopodobniej posługuje się w stopniu co najmniej komunikatywnym językami: niemieckim, rosyjskim, łotewskim i ukraińskim.

 

Zagadkowy pasażer pociągu Berlin – Warszawa. Policja prosi o pomoc [ZDJĘCIA]

Czy po 6 tygodniach nastąpił przełom w sprawie?

Jak informują policjanci, na apel o pomoc w ustaleniu tożsamości tajemniczego pasażera odpowiedziały trzy osoby. Teraz funkcjonariusze będą weryfikować zebrane informacje. Według pierwszych danych, uzyskanych na podstawie zestawienia cech szczególnych pasażera wynika, że tropy są fałszywe.

– Będziemy szukać dalej – komentują świebodzińscy policjanci. Asp. Marcin Ruciński, cytowany przez TVN24 podkreśla, że mężczyzna nie widnieje w europejskiej bazie osób zaginionych i poszukiwanych. Nie wyklucza także, że o pomoc służby zwrócą się do jednostek działających na terenie całej Europy.

 

Czy ktoś rozpoznaje tego mężczyznę? Funkcjonariusze proszą o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Świebodzinie pod nr tel. 47 79 35 211 lub pod numerem alarmowym 112. (PAT)

Dodaj komentarz