Wywiady

Dariusz Jasiński, prezes firmy DARPOL: Najważniejsza jest odpowiedzialność [WYWIAD]

Biznes jest jak sport – siłą jest drużyna, a tłem dla sukcesu – wiele lat ciężkiej pracy. O miłości do siatkówki, wyjeździe na Letnie Igrzyska Paraolimpijskie 2020 do Tokio oraz prowadzeniu firmy rozmawiamy z Dariuszem Jasińskim, Prezesem Zarządu firmy DARPOL, sędzią międzynarodowym halowej piłki siatkowej, również siatkówki niepełnosprawnych, kwalifikatorem sędziowskim oraz wieloletnim Dyrektorem Memoriału Huberta Jerzego Wagnera.

Dariusz Jasiński – Prezes Zarządu utworzonej w 1988 r. firmy DARPOL, zajmującej się produkcją i naprawami części zamiennych do taboru kolejowego: wagonów osobowych, lokomotyw i pojazdów trakcyjnych. Jak sam podkreśla, kolej to dla niego więcej niż Biznes – ma ją w genach, bowiem kontynuuje dorobek wcześniejszych pokoleń. Korzysta z ich wiedzy oraz doświadczenia. Najważniejszą częścią firmy DARPOL jest zespół, w skład którego wchodzi m.in. jego najbliższa rodzina: córka Aleksandra, syn Krzysztof, zięć – Tomasz Kloska oraz siostra Iwona Jasińska, a wcześniej przez wiele lat tata Tadeusz.

Dariusz Jasiński to wielki miłośnik siatkówki, sędzia międzynarodowy oraz kwalifikator sędziowski m.in. na Igrzyskach Panamerykańskich Lima 2019 czy Pucharze Świata w Chinach. Twórca siatkówki plażowej w Polsce, a także jeden z dwóch sędziów międzynarodowych siatkówki niepełnosprawnych w Polsce. Kilkukrotnie sędziował zawody Mistrzostw Europy w siatkówce na siedząco i Letnie Igrzyska Paraolimpijskie w Londynie w 2012 roku. Otrzymał również nominację na Letnie Igrzyska Paraolimpijskiego 2020 w Tokio.