global Wydarzenia

DB rezygnuje ze sprzedaży biletów na pokładzie pociągu

Deutsche Bahn rezygnuje ze sprzedaży biletów na pokładzie swoich pociągów. Zmiany obowiązywać będą od 2022 r. Pasażerowie będą mogli nabyć bilety za pośrednictwem aplikacji mobilnej lub na stronie internetowej przewoźnika – do 10 minut po odjeździe składu.

Rozporządzenie dot. zakupu biletów na przejazd pociągami Deutsche Bahn wejdzie w życie 1 stycznia 2022 r. Decyzję przewoźnika skomentował Związek Kolejowy i Transportowy.

– Zawsze opowiadaliśmy się za otwartym systemem, który daje podróżnym możliwość spontanicznego wyboru pociągu – podkreślili przedstawiciele Związku.

 

Jak podkreśla przewoźnik, bilety będzie można nabyć na pokładzie pociągu tylko przy pomocy aplikacji mobilnej lub na stronie internetowej – do 10 minut po odjeździe ze stacji.

Zmiany związane są z małym zainteresowaniem podróżnych kupnem biletów papierowych na pokładzie. W ciągu ostatnich lat sprzedano mniej niż jeden procent takich biletów. Opłata dodatkowa do transakcji wynosi obecnie 17 euro. W transporcie lokalnym i w pociągach S-Bahn bilety należy nabyć przed podróżą.

Dodaj komentarz