global Wydarzenia

Deutsche Bahn zatrudni nawet 1000 nowych pracowników

W ciągu najbliższych kilku tygodni przewoźnik Deutsche Bahn przeprowadzi szkolenia dla nowych pracowników. Operator zapowiada, że szeregi jego zespołów obsługi zasili nawet około 1000 osób. Jeszcze w kwietniu ruszyły pierwsze szkolenia pracownicze.

Fot. ilustracyjne
Fot. ilustracyjne

Kogo szuka DB?

Deutsche Bahn oczekuje, że znajdzie pracowników do swojego zespołu obsługi dalekobieżnej. Poszukiwani są specjaliści, którzy podejmą pracę w sektorze cateringu pokładowego w składach ICE oraz IC. Ma to być nawet 750 stewardes i stewardów. Kolejnych 100 pracowników będzie odpowiedzialnych za obsługę gości w pociągach, a 130 osób zostanie zatrudnionych do pomocy na stacjach. Do ich zadań będzie należała pomoc pasażerom, a także informowanie ich o bieżących warunkach podróży.

Operatorowi zależy przede wszystkim na poprawie obsługi klientów. Pomoc pasażerom ma być bardziej zindywidualizowana, a planowanie podróży łatwiejsze – przejazdy dalekobieżne zostaną wydłużone, między innymi o czas przeznaczony na przesiadki.

Kto skorzysta z nowej obsługi?

Tak duży zespół nowych pracowników pozwoli przewoźnikowi w optymalny sposób zasilić zespoły restauracyjne oraz konduktorskie, dzięki czemu zapewni pasażerom, w tym rodzinom z dziećmi lepiej dopasowaną do ich potrzeb pomoc. Podróżni będą szybciej i sprawniej rozlokowywani na swoich miejscach, a przesiadki na dużych stacjach będą prostsze.

Po trudnym okresie pandemii transport kolejowy w Niemczech stopniowo, ale dość szybko się odbudowuje – z pociągów korzysta się chętniej i częściej, a to wiąże się z koniecznością zatrudniania dodatkowego personelu. Deutsche Bahn dba przy tym nie tylko o szeregi swoich pracowników – także flota pojazdowa zostanie znacznie rozbudowana. Do końca roku DB chce wprowadzić aż 360 nowych pociągów. Do użytku trafiają także modele XXL-ICE, w których przygotowano niemal 1000 miejsc pasażerskich.

Szacuje się, że każdego dnia składami tego przewoźnika podróżuje nawet powyżej 7 milionów osób w ponad 23 tysiącach pociągów. Przejeżdżają one przez 5700 stacji kolejowych. Operator zatrudnia w tym momencie znacznie ponad 200 tysięcy pracowników. Osoby pracujące na stanowiskach związanych z obsługą pasażerów oraz pracą w sektorach cateringowych zarabiają do kilkudziesięciu tysięcy euro rocznie.

Dodaj komentarz