Tabor

Do floty ÖBB dołączyła austriacka lokomotywa wojskowa [ZDJĘCIA]

Do floty ÖBB dołączyła austriacka lokomotywa wojskowa. To już trzecia lokomotywa w projekcie Sił Zbrojnych – dwie poprzednie na tory wyjechały w 2005 oraz 2012 r. Uroczysty chrzest pojazdu odbył się na Dworcu Głównym we Wiedniu. Udział w wydarzeniu wzięła minister obrony Klaudia Tanner oraz dyrektor generalny ÖBB Andreas Matthä.

Fot. materiały prasowe

Nowa lokomotywa wojskowa, o mocy ok. 10 000 KM będzie znakiem nowoczesnych i wydajnych sił zbrojnych.

Motywy na lokomotywie Sił Zbrojnych prezentują żołnierzy Jagdkommando skaczących na spadochronie z Herculesa C-130, a po drugiej stronie lokomotywy znajduje się nawiązanie do działań w górach. Obrazy umieszczone na lokomotywie ilustrują zarówno dyscyplinę, jak i gotowość do działań zbrojnych na rzecz ochrony państwa.

– Nie ma bezpieczeństwa bez niezawodności – powiedziała w trakcie chrztu lokomotywy minister obrony Klaudia Tanner. – Tak jak ÖBB zapewnia niezawodny transport, tak siły zbrojne są niezawodnym partnerem dla ludności i pomagają tam, gdzie inni nie mogą już pomóc.

 

Współpraca między Departamentem Obrony a ÖBB od wielu lat charakteryzuje się zaufaniem i bliską współpracą na rzecz Austriaków. Minister Tanner podziękowała ÖBB.

– Dzięki ÖBB możemy przekazać wielu pasażerom pociągów, czym na co dzień zajmują się siły zbrojne. Nasi żołnierze i urzędnicy sił zbrojnych chronią i pomagają lokalnym mieszkańcom – pokazują to zdjęcia po obu stronach lokomotywy.

 

Trzecią lokomotywą wojskową zachwycony jest także Andreas Matthä.

– Siły zbrojne i Austriackie Koleje Federalne współpracują na co dzień w dziedzinie logistyki. W ten sposób nie tylko niwelujemy emisję CO2 do środowiska, ale także zapewniamy kompatybilność systemów kolejowych i wojskowych w przypadku kryzysu.

 

Reklama