Pasażer Polregio

Dodatkowe pociągi na linii Nowy Sącz – Ptaszkowa już kursują

Pierwszy z dodatkowych pociągów na trasie Nowy Sącz – Ptaszkowa wyruszył w poniedziałek 27 lipca o godz. 4.51. W inauguracyjnym przejeździe udział wzięli: marszałek Witold Kozłowski oraz poseł na Sejm RP Patryk Wicher.

Fot. UMWM

W ramach nowego rozkładu jazdy, przygotowanego przez Województwo Małopolskie i spółkę POLREGIO, o 15 zwiększona została liczba kursów w dni robocze na linii Nowy Sącz – Ptaszkowa – Nowy Sącz.

Ponadto, od 27 lipca pociąg „Jaworzyna” relacji Kraków – Krynica – Kraków zatrzymuje się na wszystkich stacjach i przystankach pomiędzy Grybowem a Nowym Sączem. Oznacza to, że łączna liczba kursów w relacji Nowy Sącz – Ptaszkowa – Nowy Sącz, wzrosła aż do 36 w dni robocze.

Decyzja Zarządu Województwa Małopolskiego o uruchomieniu dodatkowych pociągów jest odpowiedzią na zgłaszane przez mieszkańców problemy z dojazdem do Nowego Sącza. Nowa oferta przewozowa łagodzi te niedogodności – dzięki niej przejazd między Ptaszkową a Nowym Sączem jest znacznie szybszy i wynosi około 20 minut – podkreślił marszałek Witold Kozłowski.