Pasażer Raport z Polski Wydarzenia

Dwaj nieletni okradli na dworcu obywatela Ukrainy

Dwóch nieznanych mężczyzn okradło obywatela Ukrainy, który czekał na pociąg na terenie stacji Białystok. O zdarzeniu poinformowany został pracownik ochrony dworca, który wezwał na miejsce funkcjonariuszy Straży Ochrony Kolei.

"Fot.

Do zdarzenia doszło w środę 23 listopada. Na terenie poczekalni na dworcu w Białymstoku dwóch mężczyzn okradło z torby podróżnej i dokumentów obywatela Ukrainy. Poszkodowany zgłosił się do ochroniarza obiektu, który o zdarzeniu poinformował SOK.

– Pracownik ochrony podał cechy charakterystyczne sprawców oraz wskazał funkcjonariuszom SOK kierunek, w którym zbiegli – relacjonują mundurowi. – Po przybyciu na peron czwarty Strażnicy ujęli dwóch nieletnich odpowiadających rysopisowi, którzy przebywali wraz ze skradzionym bagażem w jednym z pociągów stojących na stacji Białystok.

 

Poszkodowany odzyskał swoją torbę podróżną oraz dokumenty, bez których nie mógłby przebywać na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej oraz wrócić do swojego kraju.

Sprawców kradzieży przekazano do dyspozycji przybyłym na miejsce funkcjonariuszom z Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku celem dalszego postępowania.

Dodaj komentarz