Przewozy towarowe Raport z Polski Wydarzenia

Przemyt papierosów w pociągu towarowym. Policja szuka “nadawcy”

Blisko 4,5 tys. paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy odkryli funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej oraz Straży Granicznej w pociągu towarowym.

Fot. Lubuska KAS
Fot. Lubuska KAS

Funkcjonariusze KAS oraz SG przeprowadzili kontrolę pociągu towarowego w sobotę 20 sierpnia.

– Podczas kontroli pociągu towarowego jadącego z Brześcia do Małaszewicz funkcjonariusze lubelskiej Służby Celno-Skarbowej oraz Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej z Terespola wykryli 4,4 tys. paczek papierosów. Nielegalne wyroby ukryte były w kontenerze pomiędzy ładunkiem opon samochodowych – relacjonują funkcjonariusze.

 

Wartość rynkowa zabezpieczonego towaru to prawie 65 tys. zł. KAS o sprawie poinformowała policję. Teraz wyjaśni, jak papierosy znalazły się w pociągu i kto był odbiorcą nielegalnego towaru.

Przemyt papierosów w wagonach z węglem i cementem

To nie pierwsza taka sytuacja. W maju br. podlascy funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej udaremnili przemyt papierosów w pociągu towarowym jadącym z Białorusi. W wagonach odkryli 11 tys. paczek bez polskich znaków akcyzy.

Kontrabandę zlokalizowano dzięki skanerowi RTG. Analiza obrazu wykazała, że w kilku „węglarkach” z kazachskim węglem mogą być ukryte papierosy.

Potwierdziła to szczegółowa kontrola składu. W pięciu wagonach, pod warstwą deklarowanego towaru, znajdowało łącznie ponad 11 tys. paczek papierosów z białoruskimi znakami akcyzy.

Wartość rynkowa kontrabandy to ponad 160 tys. zł.

Do prób nielegalnego przewiezienia papierosów przez polską granicę dochodzi coraz częściej. Funkcjonariusze KAS z kolejowego przejścia granicznego w Siemianówce udaremnili przemyt około 10 tys. paczek papierosów. Kontrabandę nadawca ukrył w jednym z wagonów, wjeżdżającego do Polski z terenu Białorusi.

Kartony z nielegalnymi papierosami ukryte były w wagonie z cementem. Wartość rynkowa towaru KAS oszacowała na około 150 tys. zł.

Dodaj komentarz