Przewozy towarowe Raport z Polski Wydarzenia

Nielegalne papierosy ukryte w wagonach z węglem [ZDJĘCIA]

Podlascy funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej udaremnili przemyt papierosów w pociągu towarowym jadącym z Białorusi. W wagonach odkryli 11 tys. paczek bez polskich znaków akcyzy.

Kto zorganizował przemyt papierosów? To ustali Podlaska KAS.
Kto zorganizował przemyt papierosów? To ustali Podlaska KAS.

Funkcjonariusze KAS odkryli nielegalne papierosy w pociągu towarowym, który zatrzymał się na przejściu granicznym w Kuźnicy. Kontrabandę zlokalizowano dzięki skanerowi RTG. Analiza obrazu wykazała, że w kilku „węglarkach” z kazachskim węglem mogą być ukryte papierosy.

Potwierdziła to szczegółowa kontrola składu. W pięciu wagonach, pod warstwą deklarowanego towaru, znajdowało łącznie ponad 11 tys. paczek papierosów z białoruskimi znakami akcyzy.

Wartość rynkowa kontrabandy to ponad 160 tys. zł. Trwa ustalanie organizatorów i szczegółowych okoliczności zdarzenia. Sprawę prowadzi Podlaski Urząd Celno-Skarbowy w Białymstoku.

Kolej a przemyt papierosów

Do prób nielegalnego przewiezienia papierosów przez polską granicę dochodzi coraz częściej. Kilka miesięcy temu funkcjonariusze KAS z kolejowego przejścia granicznego w Siemianówce udaremnili przemyt około 10 tys. paczek papierosów. Kontrabanda również ukryta była w jednym z wagonów, wjeżdżającego do Polski z terenu Białorusi.

Kartony z nielegalnymi papierosami ukryte były w wagonie z cementem. Wartość rynkowa towaru KAS oszacowała na około 150 tys. zł.

Dodaj komentarz