Aktualności Inwestycje

Dwie lokomotywy EURODUAL dla VPS

European Loc Pool (ELP), dostawca usług leasingowych dla kolei ogłasza zawarcie nowej umowy leasingowej z Verkehrsbetriebe Peine-Salzgitter GmbH (VPS).

Nowa umowa obejmuje leasing dwóch lokomotyw EURODUAL, co stanowi wielki krok dla VPS w kierunku zwiększania wydajności oraz zrównoważonego rozwoju.

“Lokomotywy EURODUAL stanowią doskonałą okazję na poprawę efektywności ekonomicznej transportu surowców dla naszych klientów, jednocześnie zmniejszając ślad CO2. Lokomotywy te będą wykorzystywane głównie w transporcie z Hansaport w Hamburgu i z regionu wschodniego Harzu do Salzgitter” – dr Johannes Dreier, Dyrektor Zarządzający VPS

 

Sześcioosiowa lokomotywa hybrydowa stanowi innowację w europejskim transporcie kolejowym. Dzięki swojej sile pociągowej 500 kN i wydajności do 2,8 MW w trybie spalinowym oraz 6,2 MW w trybie elektrycznym EURODUAL oferuje do 40% wyższą ładowność w porównaniu do innych modeli.

“Cieszymy się, że możemy towarzyszyć VPS w ich podróży w kierunku bardziej zrównoważonego i wydajnego transportu kolejowego. Nasze lokomotywy to nie tylko środki transportu. Są one również świadectwem naszego zaangażowania na rzecz innowacyjności, wydajności i ochrony środowiska w przemyśle kolejowym”. – komentuje partnerstwo Willem Goose, CEO w European Loc Pool

 

Obie lokomotywy EURODUAL mają być dostarczone jeszcze w tym roku.

Dodaj komentarz