global Inwestycje Tabor

Drugi EuroDual od European Loc Pool dla Netzwerkbahn Sachsen

European Loc Pool AG (ELP) oraz Netzwerkbahn Sachsen GmbH (NeS), zawarli umowę na 10-letni leasing drugiej lokomotywy EuroDual. Kontrakt obejmuje pełen pakiet usług serwisowych.

Lokomotywy EuroDual firmy ELP wykorzystujemy w pracy na terenie całego kraju – mówi Felix Hils, dyrektor zarządzający NeS.

 

Firma NeS sprawdziła już wcześniej lokomotywę EuroDual firmy ELP, wykorzystując ją na trasach niezelektryfikowanych.

– Dzięki wysokim osiągom w trybie diesla, elastycznemu przełączaniu na tryb elektryczny i lepszej jeździe, dzięki sześciu osiom, EuroDual spełnia wymagania nowoczesnego transportu szynowego – dodają przedstawiciele ELP.

 

ELP i NeS liczą na długofalową współpracę. Drugi EuroDual ma jeszcze bardziej wzmocnić i udoskonalić realizowane przez Netzwerkbahn Sachsen GmbH przewozy. Przekazanie pojazdu nastąpi pod koniec 2024 r.

Więcej o lokomotywach hybrydowych

European Loc Pool koncentruje się na innowacyjnych sześcioosiowych lokomotywach hybrydowych o mocy do 2,8 MW spalinowej, 9 MW elektrycznej, a także sile pociągowej 500 kN. Domyślnie wszystkie pojazdy wyposażono w ETCS poziomu 3 do eksploatacji na trasach kategorii 2. Pierwsze lokomotywy ELP EuroDual jeżdżą po niemieckiej sieci kolejowej od kwietnia 2020 roku. Umożliwiają pracę na trasach zelektryfikowanych i niezelektryfikowanych oraz m.in. operacje manewrowe. Wszystkie lokomotywy dwusystemowe wyposażono w zdalne sterowanie radiowe.

ELP – pierwsze zamówienie

European Loc Pool zamówił pierwsze dziesięć lokomotyw Euro9000 od Stadlera w maju 2019 r. Pierwsza wersja z silnikiem wysokoprężnym 1,9 MW i mocą elektryczną 9 MW oraz siłą uciągu 500 kN jest używana w Niemczech, Austrii, Holandii, Włoszech, Belgii, a także w Szwajcarii. Obszar działania lokomotywy zostanie rozszerzony na inne kraje i korytarze.

O European Loc Pool AG

European Loc Pool (ELP) jest wiodącym dostawcą innowacyjnych usług leasingu i konserwacji lokomotyw. Siedziba firmy mieści się we Frauenfeld w Szwajcarii. Pakiety leasingu obejmują nowoczesne, sześcioosiowe lokomotywy hybrydowe, które można dostosować do konkretnych potrzeb klientów. Od momentu powstania (w maju 2018 roku) ELP obsłużyło ponad 30 operatorów w pięciu krajach. Oprócz leasingu lokomotyw, ELP oferuje również usługi serwisowe dla szerokiej gamy lokomotyw.

ELP angażuje się w zrównoważony rozwój i wykorzystuje zaawansowane technologie w celu zmniejszenia wpływu na środowisko przy jednoczesnej poprawie wydajności operacyjnej.

Netzwerkbahn Sachsen

Netzwerkbahn Sachsen GmbH, w skrócie NeS, jest niezależną, średniej wielkości firmą kolejową z siedzibą w stolicy kraju związkowego Dreźnie. Firma powstała w 2011 roku i od 2019 roku samodzielnie świadczy usługi transportu kolejowego.

Dodaj komentarz