Pasażer Raport z Polski Wydarzenia

Dworzec Roku 2023 – głosowanie TRWA!

Do końca października można głosować na kandydatury, które znalazły się w finale tegorocznego konkursu na „Dworzec Roku”. To już szósta edycja tego coraz bardziej prestiżowego konkursu. O wygraną walczy osiem dworców, centrów przesiadkowych oraz grup obiektów związanych z obsługa podróżnych.

Wśród obiektów nominowanych do tytułu "Dworzec Roku" 2023 jest dworzec Gdańsk Główny (fot. PKP S.A.)
Wśród obiektów nominowanych do tytułu “Dworzec Roku” 2023 jest dworzec Gdańsk Główny (fot. PKP S.A.)

Finałową ósemkę tworzą: Zajezierze koło Dęblina, Dworce Doliny Popradu, Gdańsk Główny, Centrum Przesiadkowe Gogolin, Węzeł Przesiadkowy Rokietnica, Węgliniec, Wieliczka Park i Wisła Uzdrowisko. Każdy z kandydatów ma szanse na dwie nagrody. Pierwszą przyznaje jury, natomiast drugą internauci.

Bardzo się cieszę, że obiekt w Zajezierzu został dostrzeżony i znalazł się w finale tegorocznej edycji konkursu „Dworzec Roku”. Jestem nieco zaskoczony, że obiekt z tak małej miejscowości znalazł się w finale ogólnopolskiego konkursu. Ta nominacja to docenienie podjętych kilka lat temu naszych działań o przywrócenie do życia tego dworca. Po odnowie dworzec z Zajezierzu spełnia wszystkie standardy konieczne do funkcjonowania w XXI wieku. Ponadto, odnowa ponad stuletniego budynku z pewnością wpłynie na wzrost atrakcyjności turystycznej całej naszej gminy. Dlatego zachęcam do głosowania na dworzec Zajezierze koło Dęblina – przekonuje Arkadiusz Guba, Wójt Gminy Sieciechów.

 

Poznaliśmy obiekty nominowane do tytułu “Dworzec Roku 2023”

Do głosowania zachęca również Bartosz Derech, wójt gminy Rokietnica.

– Inwestycja w nasze centrum przesiadkowe to najważniejsza inicjatywa ostatnich lat. Włożyliśmy w ten projekt dużo serca. Od innych dworców różni się tym, że w Rokietnicy powstał zupełnie nowy budynek, zrealizowany w całości przez samorząd. I liczba osób korzystających z tego rozwiązania względem jest trzykrotnie większa niż zakładaliśmy – mówi. I dodaje, że nie ma szybszego dojazdu z Rokietnicy do Poznania niż pociąg. A, że pasażerowie oprócz czasu dojazdu i częstotliwości zwracają uwagę również na standard infrastruktury samorząd ze swojej strony zadbał o budynek dworca, przystanki, miejsca parkingowe dla rowerów i samochodów.

 

Organizatorami tegorocznej edycji konkursu jest Fundacja „Pro Kolej”. Honorowym patronatem konkurs objęli: Urząd Transportu Kolejowego, Instytut Kolejnictwa, Fundacja Grupy PKP, Towarzystwo Urbanistów Polskich i Stowarzyszenie Architektów Polskich. Jego organizację wspierają Partnerzy: PORR – innowacyjna firma budowlana, Dasag – producent wyrobów z betonu szlachetnego oraz Lagardere Travel Retail – światowy lider w komercjalizacji przestrzeni dworcowych.

Głosować można do 31 października, korzystając z prostego formularza na stronie internetowej konkursu: https://dworzec-roku.pl/glosowanie/etap-3/

Dodaj komentarz