Aktualności Pasażer

Dzień Dziecka w POLREGIO

POLREGIO, największy przewoźnik regionalny w Polsce, przygotował specjalne atrakcje z okazji Dnia Dziecka. Oto co czeka najmłodszych w województwach świętokrzyskim i pomorskim.

Grafika. Polregio

Województwo Świętokrzyskie

POLREGIO S.A. Świętokrzyski Zakład w Kielcach zaprasza na obchody Dnia Dziecka na dworcu kolejowym Kielce Główne, które potrwają od 3 do 7 czerwca. W programie przewidziano zwiedzanie nowego dworca, zajęcia edukacyjne dotyczące pracy na kolei oraz przejazdy nowoczesnym pociągiem. Dzieci będą mogły poznać tajniki pracy kierownika pociągu, konduktora i kasjera biletowego. Specjalną atrakcją będzie możliwość zwiedzenia kabiny maszynisty oraz otrzymania drobnych upominków.

Harmonogram każdego dnia:

  • 10:30: Zbiórka na parkingu przy peronie 1 obok Dworca PKP Kielce Główne. Prelekcja o bezpiecznym zachowaniu na terenie kolejowym oraz prezentacja tresury psów przez Straż Ochrony Kolei.
  • 11:30: Zwiedzanie nowego budynku dworca PKP, poznanie jego funkcjonowania.
  • 10:30 – 13:00: Zwiedzanie pociągu POLREGIO Impuls EN-63A oraz prelekcja na temat zawodu kolejarza, a następnie dwa przejazdy pociągu w obrębie stacji około godziny 11:00 i 12:00.

Województwo Pomorskie

POLREGIO S.A. Pomorski Zakład w Gdyni, we współpracy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Pomorskiego, umożliwia dzieciom i młodzieży do 16 roku życia nieodpłatne przejazdy pociągami REGIO 1 czerwca 2024 roku. Bezpłatne podróże będą możliwe na obszarze województwa pomorskiego, ograniczonego stacjami: Sycewice, Słosinko, Czarne, Bukowo Człuchowskie, Smętowo, Gardeja, Prabuty i Stare Pole. Podróż musi zakończyć się do godziny 24:00 tego dnia. Uprawnienie do nieodpłatnych przejazdów będzie poświadczane dokumentem ze zdjęciem potwierdzającym wiek dziecka lub aplikacją mObywatel. Dzieci, których wygląd jednoznacznie wskazuje na wiek poniżej 16 lat, również będą mogły korzystać z darmowych przejazdów bez dodatkowych dokumentów.

POLREGIO, angażując się w organizację wydarzeń z okazji Dnia Dziecka, nie tylko dostarcza radości najmłodszym, ale także promuje kolej jako bezpieczny i przyjazny środek transportu. Takie inicjatywy pokazują zaangażowanie przewoźnika w lokalne społeczności i troskę o potrzeby młodych pasażerów.

Dodaj komentarz