global Pasażer

European Sleeper uruchomi bezpośrednie połączenie Praga-Bruksela

Holendersko-belgijskie przedsiębiorstwo kolejowe European Sleeper uruchomi nocne, bezpośrednie połączenie między Pragą a Brukselą. Pierwsi pasażerowie skorzystają z niego pod koniec marca. Wcześniej odbędą się przejazdy testowe. Za obsługę połączenia i usługi porządkowe w pociągach odpowiedzialne będą České dráhy.

Fot. European Sleeper
Fot. European Sleeper

Bezpośrednie nocne połączenie Praga–Bruksela ruszy 26 marca. Jazda próbna odbędzie się dwa tygodnie wcześniej – 12 marca, o czym informuje portal zdopravy.cz.

Przewoźnikiem na terenie Czech będą České dráhy. Spółka udostępni European Sleeper personel i zapewni usługi porządkowe.

Jak dodaje portal zdopravy.cz, ČD prowadzą obecnie negocjacje w sprawie uwzględnienia w swoich kanałach sprzedaży możliwości sprzedaży biletów na relację Praga – Bruksela.

Pociąg z Pragi kursować będzie w niedzielę, wtorek i czwartek (odjazd godz. 18.04). Do Brukseli dotrze o godz. 9.27. Tego samego dnia (poniedziałek) o godz. 19.22 wyruszy w drogę powrotną do Pragi. Podobnie będzie w środy i piątki. W stolicy Czech będzie chwilę przed 11.00.

Rok temu European Sleeper uruchomił nocne połączenie do Brukseli z Berlina. Odcinek Praga – Berlin to rozszerzenie oferty przedsiębiorstwa.

Dodaj komentarz