global Pasażer Wydarzenia

Hakerzy zaatakowali České dráhy

Koleje Czeskie padły ofiarą ataku hakerskiego. W niedzielę – w dniu wejścia w życie nowego rozkładu jazdy pociągów – wystąpiły m.in. problemy z aplikacją Můj vlak, o czym informował narodowy przewoźnik na platformie X.

Hakerzy zaatakowali České dráhy (Fot. ilustracyjne)
Hakerzy zaatakowali České dráhy (Fot. ilustracyjne)

– Nasze zespoły IT pracują nad przywróceniem pełnej dostępności wszystkich kanałów sprzedaży – informują Ceské dráhy. – Za wszelkie niedogodności i przerwy w świadczeniu usług przepraszamy.

 

Do ataków na serwery Čd doszło w dniu, w którym czeski przewoźnik wprowadził nowy rozkład jazdy pociągów.

Jak informują Koleje Czeskie, aż 76 proc. połączeń realizowanych będzie taborem dostosowanym do osób niepełnosprawnych i o ograniczonej mobilności. Aż 7,5 tys. pociągów umożliwi przewóz rowerów. W 63 pojazdach dalekobieżnych dostępny będzie wagon restauracyjny, bistro – w 93 pociągach, a automaty w 229 pociągach.

Prawie pół tysiąca pojazdów przystosowanych będzie dla rodzin z dziećmi. Na 75 połączeniach najmłodsi pasażerowie skorzystają z kina.

W ciągu roku Koleje Czeskie realizują ponad 2,5 mln połączeń. Pociągi pokonują ok. 119 mln kilometrów. Jedną trzecią z nich pokonają pociągi dalekobieżne, pozostałe – regionalne.

Od 10 grudnia wzrosły ceny biletów kolejowych o 9,5 proc. Rok wcześniej podwyżka wynosiła 15 proc.

Dodaj komentarz