global Pasażer

Koleje Czeskie wprowadzają okresowe bilety dla turystów

Koleje Czeskie wprowadzają specjalne bilety kolejowe dla turystów. Oferta ta ma zachęcić do zwiedzania kraju pociągiem. Szczegóły przekazuje portal VisitCzechia. Promocja obowiązywać będzie od 1 lipca do 31 sierpnia. Sprzedaż biletów rusza za kilka dni.

Bilet wakacyjny na pociągi Kolei Czeskich dedykowany jest wyłącznie turystom. Jego cena wyniesie 1390 czeskich koron (ok. 60 euro) / tydzień. Bilet na dwa tygodnie to koszt 1990 czk (ok. 85 euro). CD przygotowały także promocyjne ceny dla studentów i seniorów – ich cena wahać się będzie od 695 do 995 czk (30-42 euro).

Sprzedaż biletów rusza 15 czerwca. Umożliwią one podróże wszystkimi pociągami CD bez ograniczeń. Na połączenia S.C. Pendolino trzeba dokonać rezerwacji.

Turyści, korzystający z oferty Kolei Czeskich mogą spodziewać się także innych, atrakcyjnych promocji, jak zniżki na festiwale, na bilety do muzeów czy na wystawy.

Nie tylko Koleje Czeskie…

Do wakacyjnych podróży koleją zachęca także Hiszpania, która na okresie letnim obniży ceny biletów kolejowych i autobusowych. Ze zniżek skorzystają przede wszystkim dzieci, młodzież i studenci. Bilet w obniżonej cenie kupić będą mogli od 15 czerwca do 15 września br.

Dodaj komentarz