Pasażer Wydarzenia

Firma C&C Partners dostarczyła i uruchomiła systemy monitoringu wizyjnego dla PKP PLK

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. wprowadziły w życie wymagania dotyczące systemów bezpieczeństwa w ramach infrastruktury pasażerskiej. Jednymi z ważniejszych są te opisane w instrukcji Ipi-4, która dotyczy systemów monitoringu wizyjnego oraz systemów przywoławczo-alarmowych.

Fot. nadesłane

C&C Partners, jako jedna z pierwszych firm w Polsce, dostarczyła i uruchomiła systemy monitoringu wizyjnego od TKH Security zgodne z Ipi-4, wykorzystujące analizę obrazu jako narzędzie detekcji zdarzeń.

W zakresie wytycznych Ipi-4 doprecyzowane zostały także wymagania i sposób działania systemów przywoławczo-alarmowych (SOS). Kolumny SOS zlokalizowane na peronach służą podróżnym, którzy mogą z nich skorzystać w sytuacjach zagrożenia zdrowia czy życia. Dzięki zastosowaniu wzmacniacza pętli indukcyjnej, kolumny SOS dostosowane są także do potrzeb osób niedosłyszących.

Systemy C&C Partners, odebrane i eksploatowane przez PKP PLK, można zobaczyć na przystankach linii obwodowej w Warszawie, dworcu w Lublińcu oraz dworcu głównym w Gdańsku (SPA).

Dodaj komentarz