Publikacje Firm Raport z Polski Wydarzenia

Firma, która łączy pokolenia. RAFAMET S.A. świętował 75-lecie działalności [ZDJĘCIA]

Fabryka Obrabiarek RAFAMET S.A. w Kuźni Raciborskiej obchodzi jubileusz 75-lecia działalności. Srebrne „urodziny” świętuje także spółka zależna Odlewnia RAFAMET. Obie firmy zorganizowały dla swoich obecnych i byłych pracowników piknik rodzinny, który odbył się na terenie ośrodka AquaBrax Szymocice.

Fabryka Obrabiarek RAFAMET S.A.
Fot. RAFAMET S.A.

Biorąc pod uwagę fakt, iż początki przedsiębiorstwa sięgają już roku 1846, jubileusz ten jest jeszcze bardziej doniosły.

Piknik rodzinny w związku z obchodami 75-lecia działalności firmy to doskonały pretekst do spotkania z obecną załogą, z tymi, którzy przeszli na emeryturę, a także z ich rodzinami. Przez lata działalności udało nam się tworzyć życie gospodarcze i społeczne w Kuźni Raciborskiej oraz budować firmę, która mimo że przechodziła różne koleje losu zawsze była miejscem, które dawało pracę, stabilizację i radość. Była i jest swego rodzaju domem – powiedział w trakcie otwarcia pikniku jubileuszowego Prezes Zarządu RAFAMET S.A. E. Longin Wons. – Nasza firma to zespół ludzi, którzy nie boją się ryzyka, wiedzą na co ich stać i co można zrobić, aby rozwijać produkt, który jednocześnie będzie gwarancją najwyższej jakości. Odważnie i świadomie stąpamy po bardzo trudnym gruncie branży obrabiarek ciężkich. Filarem naszej firmy są jej pracownicy, często od pokoleń związani z jej losami i historią, doskonali fachowcy, oddani swojej pracy i przede wszystkim świetnie znający specyfikę zakładu i branżę – dodaje Prezes Zarządu RAFAMET S.A.