Publikacje Firm Raport z Polski Wydarzenia

Firma, która łączy pokolenia. RAFAMET S.A. świętował 75-lecie działalności [ZDJĘCIA]

Fabryka Obrabiarek RAFAMET S.A. w Kuźni Raciborskiej obchodzi jubileusz 75-lecia działalności. Srebrne „urodziny” świętuje także spółka zależna Odlewnia RAFAMET. Obie firmy zorganizowały dla swoich obecnych i byłych pracowników piknik rodzinny, który odbył się na terenie ośrodka AquaBrax Szymocice.

Fot. RAFAMET S.A.

Biorąc pod uwagę fakt, iż początki przedsiębiorstwa sięgają już roku 1846, jubileusz ten jest jeszcze bardziej doniosły.

– Piknik rodzinny w związku z obchodami 75-lecia działalności firmy to doskonały pretekst do spotkania z obecną załogą, z tymi, którzy przeszli na emeryturę, a także z ich rodzinami. Przez lata działalności udało nam się tworzyć życie gospodarcze i społeczne w Kuźni Raciborskiej oraz budować firmę, która mimo że przechodziła różne koleje losu zawsze była miejscem, które dawało pracę, stabilizację i radość. Była i jest swego rodzaju domem – powiedział w trakcie otwarcia pikniku jubileuszowego Prezes Zarządu RAFAMET S.A. E. Longin Wons. – Nasza firma to zespół ludzi, którzy nie boją się ryzyka, wiedzą na co ich stać i co można zrobić, aby rozwijać produkt, który jednocześnie będzie gwarancją najwyższej jakości. Odważnie i świadomie stąpamy po bardzo trudnym gruncie branży obrabiarek ciężkich. Filarem naszej firmy są jej pracownicy, często od pokoleń związani z jej losami i historią, doskonali fachowcy, oddani swojej pracy i przede wszystkim świetnie znający specyfikę zakładu i branżę – dodaje Prezes Zarządu RAFAMET S.A.

 

Piknik rodzinny z okazji 75 – lecia działalności RAFAMET S.A., który połączono z 25 – leciem spółki zależnej, Odlewni RAFAMET odbył się 28 sierpnia br. w ośrodku AquaBrax Szymocice. W uroczystości udział wzięli obecni oraz byli pracownicy kuźniańskiej firmy wraz z rodzinami.

Wydarzenie rozpoczęło się od oficjalnych przemówień Prezesa Fabryki Obrabiarek RAFAEMT S. A. E. Longina Wonsa, Prezesa Odlewni Rafamet Adama Witeckiego, wiceprezesa Rafamet S. A. Macieja Michalika, wiceprezesa Odlewni Rafamet Jacka Opieli oraz zaproszonych gości: Starosty Raciborskiego Grzegorza Swobody oraz wiceburmistrz Kuźni Raciborskiej Sylwii Brzezickiej-Tesarczyk, która wręczyła prezesowi RAFAMETu oprawiony przedruk „Życia Rafametu i Kuźni Raciborskiej” – gazety, która ukazywała się przez wiele lat na terenie miasta i gminy.

Nie tylko 75-lat Fabryki Obrabiarek RAFAMET ale też 25-lat Odlewni RAFAMET

Rodzinny piknik okazał się dobrą okazją do spotkania na żywo, które przez ostatni czas były z wiadomych względów utrudnione

– Cieszymy się, że świętowanie 75-lecia RAFAMET S.A. oraz 25-lecia Odlewni RAFAMET S.A. udało nam się zorganizować w czasie względnie bezpiecznym, w radosnych i sprzyjających warunkach. Mamy nadzieję, że towarzysząca temu radość, pozytywna energia będą stanowić miłe wspomnienia w oczekiwaniu na kolejny jubileusz – mówił E. Longin Wons.- Bardzo się cieszę, że przybyło tyle osób. Pracownicy mają okazję pobyć ze sobą poza zakładem, powspominać stare czasy, porozmawiać na luzie. Cudownie jest patrzeć na te wszystkie uśmiechnięte twarze. Ogromnie cieszę się, że przyszło tylu emerytowanych pracowników. Jestem bardzo wdzięczny i szczęśliwy, że mamy załogę, która od lat pracuje na wspólny sukces firmy. Jubileusz jest ich świętem, wszyscy, swoją codzienną, solidną pracą tworzą historię RAFAMETU i serdecznie im za to dziękuję  – dodał E. Longin Wons.

 

Swoje 25-letnie urodziny obchodzi w tym roku także Odlewnia RAFAMET, wchodząca w skład Grupy Kapitałowej RAFAMET.

– Takie inicjatywy jak rodzinny piknik to świetna okazja to spotkania się z ludźmi, którzy od lat tworzyli i tworzą Odlewnię RAFAMET. Szczególnie mam tutaj na myśli naszych emerytów, którzy mimo iż pracę już zakończyli, przyłożyli rękę do działalności zakładu. Pandemia mocno ograniczyła kontakty międzyludzkie, dlatego jest mi niezmiernie miło, że aż tyle osób zechciało tu przyjść i zaszczyciło nas swoją obecnością – mówił Prezes Zarządu Odlewni RAFAMET, Adam Witecki podkreślając, że piknik rodzinny to swego rodzaju podziękowanie dla załogi firmy za ciężką pracę, jaką wykonują każdego dnia. – Bardzo dziękuję pracownikom Odlewni RAFAMET za zaangażowanie, pracę i wytrwałość. Bez nich nie byłoby naszego zakładu. Dziękuję też, że oprócz wspólnej pracy chcą uczestniczyć także w takim wydarzeniu, jak rodzinny piknik, który zorganizowany został właśnie dla nich. W Odlewni, podobnie jak w RAFAMECIE pracują ludzie od pokoleń, w tym także moje dzieci, dlatego piknik to nie tylko możliwość spotkania między zatrudnionym, lecz także wydarzenie rodzinne – dodał Adam Witecki.

 

Podczas uroczystego pikniku na jego uczestników czekała masa atrakcji. Dzieci miały okazję pobawić się w dmuchanych zamkach, spędzić czas z animatorem, wspinać się, strzelać z łuku czy też przejechać się na koniu. Oprócz tego, gro atrakcji czekało też na tych nieco starszych. Zabawa taneczna, koncert cygańskiego zespołu czy też zacięty mecz siatkówki między zespołami RAFAMET S.A. a Odlewnią RAFAMET, który zakończył się remisem. Nic jednak nie równało się z możliwością spędzenia czasu razem, w gronie znajomych i ich rodzin.

Firma to przede wszystkim ludzie

Jedną z uczestniczek rodzinnego pikniku była przewodnicząca Związku Zawodowego Pracowników przy Fabryce Obrabiarek RAFAMAET S.A., Eleonora Cofała

– W RAFAMET S.A. przepracowałam już 50 lat, z czego od 20 lat pełnię funkcję przewodniczącej Związku Zawodowego. Bardzo się cieszę, że udało się zorganizować tak ważne wydarzenie. Jest to spotkanie nie tylko pracowników lecz także wydarzenie rodzinne. Impreza okazała się sukcesem.  Szczególnie cieszę się, że przyszło mnóstwo emerytów, dla których takie wydarzenia to powrót do wspomnień i możliwość zobaczenia się ze swoimi znajomymi z lat młodości – mówiła Eleonora Cofała.

 

Czytaj dalej >