Raport z Polski Wydarzenia

Firmy PESA i Pixel docenione w plebiscycie “Złota Setka Pomorza i Kujaw”

PESA Bydgoszcz S.A. zdobyła I nagrodę w kategorii „Lider Innowacji” 24. edycji „Złotej Setki Pomorza i Kujaw” – plebiscytu organizowanego przez „Gazetę Pomorską”. Wśród ikon kujawsko-pomorskiego biznesu znalazła się zaś firma Pixel Sp. z o.o. Uroczystość zorganizowana została w poniedziałek 7 września w Operze Nova w Bydgoszczy.

Fot. PESA / Facebook

– Mimo trudnych czasów inwestujemy w przyszłość ! Dziękujemy za wyróżnienie – napisali przedstawiciele bydgoskiej PESY na Facebooku tuż po odebraniu nagrody.

 

Producent pojazdów szynowych znalazł się także na 2. miejscu w zestawieniu Najwięksi pracodawcy Kujaw i Pomorza, którzy zatrudniają ponad 1000 pracowników.

W trakcie gali przyznano także wyróżnienia dla ikon kujawsko-pomorskiego biznesu – Ambasadorów Złotej Setki Pomorza i Kujaw. Wśród laureatów znalazła się bydgoska firma Pixel, członek Polskiej Izby Producentów Urządzeń i Usług na Rzecz Kolei.

– W ramach “Ikon kujawsko-pomorskiego biznesu, czyli Ambasadorów Złotej Setki” dyplomami wyróżniliśmy firmy, które w ostatnich pięciu edycjach rankingu “Złota Setka Pomorza i Kujaw” w kategoriach stałych najczęściej zajmowały pierwsze trzy miejsca – tłumaczyli wybór organizatorzy Gali.

 

Po raz pierwszy w historii plebiscytu, część z kategorii powstała we współpracy z ekspertami – Izbą Administracji Skarbowej w Bydgoszczy i Executive Master of Business Administration Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

– Przedstawiciele z Izby pomogli w zestawieniu podmiotów gospodarczych według uzyskanego obrotu ze sprzedaży towarów, wyrobów i usług, a także oddzielnie zatrudnienia – informują organizatorzy rankingu. – Natomiast naukowcy i studenci Wydziału Nauk Ekonomicznych i Zarządzania Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu pod kierunkiem profesora doktora habilitowanego Roberta Karaszewskiego wyłonili: „Lidera innowacji” i „Lidera w social mediach wśród firm biorących udział w Złotej Setce”. Chcieliśmy i od tej strony przyjrzeć się działalności firm. To pierwsze próby. Pragniemy kontynuować współpracę z ekspertami.

 

W poniedziałkowy wieczór poznaliśmy także „Liderów społecznej odpowiedzialności biznesu”. Zestawienie powstało na podstawie zgłoszeń firm, które ocenili niedawno członkowie kapituły ekspertów. 

Przyznane zostały także „Ikony kujawsko-pomorskiego biznesu”. Swoimi wyróżnieniami firmy / organizacje uhonorowali także dziennikarze.