Wydarzenia

FPS chce dostarczyć dwunapędowe pociągi dla Pomorza! Tańsza oferta od Newagu

FPS H. Cegielski rywalizuje z Newagiem o kontrakt na dostawę dwunapędowych zespołów trakcyjnych dla województwa pomorskiego.

Fot. FPS

Na początku marca br., Zarząd Województwa Pomorskiego zdecydował się ogłosić przetarg na zakup czterech wieloczłonowych, dwunapędowych zespołów trakcyjnych. Mają to być pojazdy o długości 65 metrów, a więc będą to zapewne jednostki trójczłonowe.

Pojazdy dwunapędowe będą umożliwiać jazdę w trakcji elektrycznej z prędkością 160 km/h, natomiast w trakcji spalinowej (na odcinkach niezelektryfikowanych) z prędkością 120 km/h. O pełnej specyfikacji nowych pojazdów pisaliśmy – TUTAJ.

Okazuje się, że w przetargu wpłynęły dwie oferty.  Nie ma zaskoczenia, że jedna z ofert została złożona przez NEWAG. Nowosądecki producent zaoferował dostawę 4 pojazdów za kwotę 127 920 000 zł brutto. Dużo większym zaskoczeniem jest oferta złożona przez FPS H. Cegielski, który zaoferował dostawy jednostek z serii “PLUS” za kwotę 120 244 800 zł brutto. Oferta poznańskiego producenta mieści się w szacunkach zamawiającego, który wskazał, że na podpisanie umowy chce przeznaczyć kwotę 120 540 000,00 zł brutto.

Warto przypomnieć, że pod koniec marca samorząd województwa pomorskiego zdecydował się dokupić aż 28 Impulsów w ramach prawa opcji.

Dodaj komentarz