global Pasażer

Francuzi zmierzą temperaturę przed wejściem do pociągu. Trwa montaż eksperymentalnego systemu

Na paryskich stacjach kolejowych montowane są urządzenia wyposażone w kamery termowizyjne. Eksperymentalny system pozwoli pasażerowie anonimowo i bezpiecznie sprawdzić temperaturę ciała przed wejściem do pociągów TGV.

We francuskich pociągach, podobnie jak w Polsce, pasażerowie mają obowiązek zasłaniania ust i nosa oraz zachowania dystansu od drugiej osoby.

– Zapewnienie bezpieczeństwa pasażerów jest naszym priorytetem, dlatego też uruchomiliśmy eksperymentalny „Terminal zdrowia” – informują przedstawiciele kolei francuskich. – Od 21 lipca takie urządzenie stanęło na Gare-de-Lyon w Paryżu.

 

Innowacyjne urządzenie umożliwia podróżnym zmierzenie temperatury ciała za pomocą kamer termowizyjnych. Systemy umieszczone zostały na początku peronu i przed bramkami wejściowymi w części pociągów TGV INOUI. Od 5 sierpnia urządzenia działać będą na stacjach Paris Est i Paris Montparnasse.

Korzystanie z terminali zdrowotnych jest proste i bezkontaktowe. Temperatura jest mierzona w kilka sekund za pomocą kamery termowizyjnej. Żadne dane osobowe nie są przechowywane w terminalu, a temperatura ciała nie jest bezpośrednio wyświetlana.

Co się stanie, jeśli wykryta zostanie gorączka?

Jeśli temperatura jest wyższa lub równa 38,5 °C:

  • Pracownicy kolei francuskich zapewnią jedną lub więcej nowych masek chirurgicznych (w zależności od długości podróży) oraz kapsułkę z żelem wodno-alkoholowym,
  • Pasażer może skorzystać z drugiego odczytu temperatury dokonanego przez jednego z pracowników za pomocą termometru czołowego,
  • Jeśli pasażer chce przełożyć lub odwołać podróż, pracownicy kolei poinformują go o dostępnych rozwiązaniach, w tym o bezpłatnej wymianie lub anulowaniu biletu do 31 sierpnia.

Dodaj komentarz