global Wydarzenia

Fundacja Alstom stworzy w Senegalu specjalny ogród

Utworzona w 2007 r. Fundacja Alstom sukcesywnie wspiera i finansuje projekty proponowane przez pracowników firmy. Ich realizacja ma na celu poprawę warunków życia różnych społeczności. Projekt skupia się na czterech płaszczyznach: mobilność, ochrona środowiska, energia i woda oraz rozwój społeczno-gospodarczy.

fundacja Alstom
Fot. Alstom

W tym roku jednym z 38 projektów, które zostaną dofinansowane w 2022 r. przez Fundację Alstom, jest projekt „Szkolny Sad”. Został on zaprezentowany przez Marię del Mar Carmona, technika ds. jakości w centrum przemysłowym Alstom w Trápaga. Fundacja we współpracy z organizacją pozarządową Creando Futuros wybuduje szkolny ogródek o powierzchni 200 m kw. na terenie szkoły w mieście Mbour w Senegalu. Ogród pozwoli dzieciom przyswoić wiedzę z zakresu rolnictwa, a także zapewni zdrowe posiłki ponad stu uczniom szkoły Euleuk Sibiir w wieku od 3 do 5 lat.

Uczniowie od najmłodszych lat będą uczyć się uprawiać żywność, a także budować społeczną świadomość samowystarczalności w swoich rodzinach. Doświadczenie pozwoli im obserwować i odkrywać przyrodę, identyfikując różne rodzaje warzyw w zależności od posadzonej rośliny i obserwując jej wzrost – mówi María del Mar, pomysłodawczyni projektu.

Miasto Bvour

Mbour liczy ok. miliona mieszkańców. Miasto utrzymuje się głównie z turystyki, a także z rybołówstwa i przetwórstwa orzeszków ziemnych. Wybrany przez Fundację obszar charakteryzuje się wysokim poziomem ubóstwa. Posiada też ograniczony dostęp do podstawowych zasobów, takich jak żywność, woda, zdrowie i edukacja. Z tych względów szkoła Euleuk Sibiir otworzyła bezpłatną stołówkę, aby zapewnić uczniom przynajmniej jeden posiłek dziennie.

Obecnie organizacja Creando Futuros prowadzi działania, by prace nad inicjatywą rozpoczęły się jeszcze w styczniu. Po uruchomieniu ogrodu i zasadzeniu pierwszych roślin, to dzieci będą odpowiedzialne za przygotowanie ogrodu do następnych zbiorów.

Więcej o projektach Alstom przeczytacie na oficjalnym profilu producenta taboru na Facebooku: facebook.com/ALSTOM

Dodaj komentarz