Pasażer Wydarzenia

Fundacja ProKolej zaprasza na Kongres Entuzjastów i Przyjaciół Kolei

W dniach 20-22 października w Starachowicach, w województwie świętokrzyskim, odbędzie się trzecia edycja Kongresu Entuzjastów i Przyjaciół Kolei. Spotkanie adresowane jest do wszystkich, którym zależy na rozwoju transportu szynowego. Tak, jak dwa lata temu na Mazowszu i w zeszłym roku w województwie łódzkim, tak teraz w Świętokrzyskim spotkają się zarówno profesjonaliści zajmujący się koleją zawodowo, jak i hobbyści, interesujących się kolejnictwem w wolnym czasie.

Kongres Entuzjastów i Przyjaciół Kolei odbędzie się w dniach 20-22 października (fot. nadesłane)
Kongres Entuzjastów i Przyjaciół Kolei odbędzie się w dniach 20-22 października (fot. nadesłane)

Według zapowiedzi organizatorów, tegoroczny Kongres ma stać się miejscem wymiany doświadczeń i pomysłów na promocję branży kolejowej. Oprócz poważnych dyskusji i debat będzie też czas na wizytę w Muzeum Techniki i przejazd pociągami specjalnymi. Wydarzenie będzie również okazją do przedstawienia wyjątkowej roli, jaką w rozwoju przemysłu i transportu przez ostatnie dwa stulecia odegrały Starachowice i Centralny Okręg Przemysłowy.

– W programie tegorocznego Kongresu znajdą się prezentacje o historii kolei i o przyszłości transportu szynowego. Będzie też szansa na wyjaśnienie wątpliwości wokół przepisów dotyczących fotografowania kolei i bezpieczeństwa na terenach kolejowych. A wśród atrakcji dodatkowych przewidziano wizyty studyjne, spacery szlakiem zabytków techniki, spotkania towarzyskie, oraz konkurs fotograficzny i wyścig drezyn ręcznych. – mówi Jakub Majewski, prezes Fundacji ProKolej, zachęcając do wzięcia udziału w Kongresie.

 

Organizatorami III Kongresu Entuzjastów i Przyjaciół Kolei są: Fundacja „Pro Kolej” i Starachowicka Kolej Wąskotorowa. Współorganizatorami Urząd Miasta, Starostwo Powiatowe, Muzeum Przyrody i Techniki „Ekomuzeum” oraz Powiatowa Spółdzielnia Socjalna „Integracja”. W tym roku honorowym patronem wydarzenia jest Marszałek Województwa Świętokrzyskiego.

Szczegółowy program, informacje organizacyjne oraz formularz rejestracyjny dostępne są na stronie internetowej kolej365.pl

Dodaj komentarz