Pasażer Wydarzenia

Funkcjonariusze SOK uratowali życie pasażerowi Pendolino

Pasażer pociągu PKP Intercity EIP (Pendolino) stracił przytomność. Na pomoc ruszyli mu funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei. Używając defibrylatora przywrócili czynności życiowe, tym samym ratując mężczyźnie życie.

Funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei uratowali życie pasażerowi pociągu Pendolino (fot. SOK)
Funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei uratowali życie pasażerowi pociągu Pendolino (fot. SOK)

Do zdarzenia doszło w sobotnie popołudnie, w pociągu Pendolino relacji Gdynia Główna – Kraków Główny. Dyżurny zmiany gdańskiej Komendy Straży Ochrony Kolei otrzymał zgłoszenie o mężczyźnie, który na pokładzie pociągu stracił przytomność. Na miejsce wysłani zostali funkcjonariusze SOK z Gdańska.

– Z uwagi na ustanie czynności życiowych u mężczyzny natychmiast przystąpili do udzielenia pomocy przedmedycznej, stosując resuscytację krążeniowo-oddechową, jednocześnie używając defibrylatora AED, będącego na ich wyposażeniu – relacjonują mundurowi. – Na miejsce wezwano karetkę pogotowia. Funkcjonariusze prowadzili akcję ratunkową do czasu przyjazdu zespołu ratownictwa medycznego. Mężczyzna został przewieziony do szpitala, gdzie trafił pod opiekę lekarzy. Błyskawiczna reakcja mundurowych, ich właściwa ocena sytuacji i fachowo udzielona pomoc, zdecydowały o tym, że mężczyzna przeżył.

 

O profesjonalizmie funkcjonariuszy SOK, w trakcie udzielania pierwszej pomocy, mówił także zespół pogotowia ratunkowego.

Funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei systematycznie szkolą się z zakresu udzielania pierwszej pomocy w sytuacjach kryzysowych, dzięki temu potrafią skutecznie podejmować działania prowadzące do ratowania ludzkiego życia – informuje przedstawiciel SOK. –  W takich sytuacjach znaczenie ma nie tylko doświadczenie i zachowanie ,,zimnej krwi’’ interweniujących, ale również wiedza i umiejętności funkcjonariuszy SOK.

Dodaj komentarz