Raport z Polski Wydarzenia

Funkcjonariusze SOK zatrzymali pijanego kierowcę

Funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei zatrzymali mężczyznę, który prowadził samochód pod wpływem alkoholu. Mężczyzna miał w organizmie prawie 2,5 promila.

Fot. Straż Ochrony Kolei
Fot. Straż Ochrony Kolei

Do zdarzenia doszło w środę 3 sierpnia. Funkcjonariusze z Posterunku Straży Ochrony Kolei w Nasielsku byli świadkami niecodziennego zachowania jednego z kierowców. Stojąc przed sygnalizacją świetlną nie zareagował na zapalenie się zielonego światła, ruszył zaś, gdy sygnalizator wskazywał czerwone.

Mundurowi, zmienili kierunek jazdy i ruszyli za kierowcą, zatrzymując jego pojazd.

– Kierujący nie był w stanie utrzymać pojazdu w swoim pasie ruchu – relacjonują Strażnicy Ochrony Kolei. – Wówczas funkcjonariusze nabrali podejrzeń, że kierowca jest pod wpływem alkoholu lub potrzebuje pomocy medycznej.

 

Gdy mężczyzna zatrzymał się na parkingu, mundurowi niezwłocznie podeszli do pojazdu. Od kierowcy wyczuwalna była silna woń alkoholu.

Funkcjonariusze SOK odebrali mężczyźnie kluczyki do auta i wezwali patrol Policji. Po przybyciu na miejsce policjanci z Komisariatu Policji w Wieliszewie przebadali 55-latka na zawartość alkoholu – badanie wykazało 2,49‰ alkoholu w wydychanym powietrzu.

Dalsze czynności w sprawie prowadzi Komisariat Policji w Wieliszewie.

Dodaj komentarz