Inwestycje Pasażer Raport z Polski Wydarzenia

Rusza drugi etap wideokonsultacji dot. rozwoju trasy Warszawa – Nasielsk

PKP Polskie Linie Kolejowe rozpoczęły drugi etap wideokonsultacji z mieszkańcami zainteresowanymi rozwojem kolejowej komunikacji regionalnej i dalekobieżnej między Warszawą a Nasielskiem. Informacje na potrzeby dokumentacji przedprojektowej zbierane są do 7 lipca.

Fot. Martyn Janduła / PKP PLK

Konsultacje społeczne realizowane są dla zadania „Zwiększenie przepustowości na odcinku Warszawa Wschodnia – Nasielsk (Kątne/Świercze)” w ramach projektu pn.: „Prace przygotowawcze dla wybranych projektów”. Od 14 do 17 czerwca przeprowadzone zostaną 4 wideospotkania z mieszkańcami Białołęki i miejscowości położonych przy linii kolejowej m.in. Legionowa, Nowego Dworu Mazowieckiego, Nasielska, Wieliszewa.

Tak jak w wideospotkaniach na pierwszym etapie (koniec 2020 r.), każdy będzie mógł zadać pytanie. Wnioski ze spotkań będą zawarte w raporcie i poddane analizie. Ważnym elementem konsultacji będzie ankieta. Konsultacje społeczne – zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią, to drugi etap prac, które mają wyłonić najlepsze rozwiązanie dla przyszłej inwestycji.