Aktualności Wydarzenia

Funkcjonariuszki Straży Ochrony Kolei spotkały się z Wicemarszałek Sejmu RP

9 marca br.  Pani Małgorzata Gosiewska – Wicemarszałek Sejmu RP spotkała się z Funkcjonariuszkami Straży Ochrony Kolei. Spotkanie zorganizowane zostało z inicjatywy Pani Marszałek w ramach cyklu spotkań z kobietami będącymi żołnierzami i funkcjonariuszami w służbie Państwa. Delegacji Straży Ochrony Kolei przewodniczyła Pani Jadwiga Kowalczyk – Zastępca Komendanta Głównego Straży Ochrony Kolei ds. ekonomiczno-finansowych.

Z okazji Dnia Kobiet Pani Małgorzata Gosiewska – Wicemarszałek Sejmu RP zaprosiła do Sejmu kobiety będące żołnierzami i funkcjonariuszami w służbie Państwa. Ze względu na pandemię spotkania z przedstawicielkami każdej ze służb zostały zaplanowane indywidualnie.  Straż Ochrony Kolei reprezentowana była przez delegację, której przewodniczyła Pani Jadwiga Kowalczyk – Zastępca Komendanta Głównego Straży Ochrony Kolei ds. ekonomiczno-finansowych.

Pani Marszałek złożyła na ręce funkcjonariuszek SOK wyrazy uznania za godną, pełną zaangażowania postawę oraz podziękowała za wzorową i codzienną służbę, której celem jest dobro i bezpieczeństwo wspólnoty. Podkreśliła także, że „praca w służbie jest swego rodzaju powołaniem”.

Podczas części oficjalnej spotkania Pani Marszałek wręczyła funkcjonariuszkom SOK listy gratulacyjne zawierające życzenia sukcesów i wytrwałości w jakże istotnej służbie oraz powodzenia w życiu zawodowym i prywatnym. Aby aktywność na rzecz Ojczyzny, jako profesja stanowiła poczucie dumy, dopełnienie życiowych osiągnięć i dawała osobistą satysfakcję.