Tramwaje

Gdańszczanie sprawdzą, gdzie znajduje się ich tramwaj lub autobus

Pasażerowie gdańskiej komunikacji miejskiej będą mogli sprawdzić, gdzie w danej chwili znajduje się tramwaj lub autobus. Udogodnienie to przygotował dla nich Zarząd Transportu Miejskiego w Gdańsku.

 

Fot. ztm.gdansk

Testowa wersja interaktywnej mapy  Tram&Bus Online pojawiła się na stronie internetowej ZTM. Łączy ona w sobie dane z rozkładów jazdy oraz z SIP. Na mapie zobaczyć można informacje o najbliższych odjazdach z poszczególnych przystanków (wirtualna tablica).

– Jest to testowa wersja mapy, która będzie sukcesywnie uzupełniana o dodatkowe funkcje – mówi Sebastian Zomkowski, Dyrektor ZTM w Gdańsku. – Oddajemy Pasażerom zaawansowane technologicznie narzędzie, dzięki któremu sprawdzą pozycję pojazdu na mapie oraz czas jego odjazdu. Dotąd podobnym narzędziem dysponowała nasza Centrala Ruchu. Teraz, dzięki pomysłowi naszych specjalistów ds. utrzymania systemów, którzy wymyślili sposób, jak przekształcić dane w czytelną dla pasażerów formę, wszyscy podróżni będą mogli korzystać z tego rozwiązania. Pozwoli to na wygodne zaplanowanie podróży – podkreśla Zomkowski.

.

Dane na mapie pochodzą z „Otwartych danych ZTM w Gdańsku”. Natomiast systemem źródłowym jest Zintegrowany System Zarządzania Ruchem TRISTAR.

– Do 31 lipca 2021 r. pod adresem ztm-dl-mapa@gdansk.gda.pl czekamy na Państwa spostrzeżenia i komentarze dotyczące tej mapy – mówi Sebastian Zomkowski. – Zebrane uwagi i wnioski będą wdrażane, a obecne rozwiązania udoskonalane w taki sposób, by każdy, kto podróżuje gdańską komunikacją miejską, mógł docenić walory tej mapy i wynikające z niej korzyści – podsumowuje Dyrektor Zarządu Transportu Miejskiego w Gdańsku.

Dodaj komentarz