Raport z Polski Wydarzenia

Gdzie spoczywają ludzie kolei? Pokaże to aplikacja mobilna

Fundacja Grupy PKP przedstawiła nową, bezpłatną aplikację mobilną, która uatrakcyjni spacery po Starych Powązkach. Wspólnie z Fundacją Stare Powązki stworzyła ścieżkę historyczną „Ludzie kolei żelaznych spoczywających na Starych Powązkach”.

Stare Powązki (fot. By Adrian Grycuk - Own work, CC BY-SA 3.0 pl, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=39289237)
Stare Powązki (fot. By Adrian Grycuk – Own work, CC BY-SA 3.0 pl, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=39289237)

Cmentarz Stare Powązki to pomnik historii o unikatowej wartości edukacyjnej i artystycznej. Częścią tego pomnika są przedstawiciele kolei, którzy spoczywają na tej wyjątkowej nekropolii. Poprzez wkład w budowę i rozwój pierwszych linii kolejowych, na trwałe zapisali się na dziejowych kartach naszego kraju. Dzięki aplikacji mobilnej i ścieżce tematycznej opracowanej przez Fundację Grupy PKP i Fundację „Stare Powązki” mamy niepowtarzalną okazję, by w atrakcyjny sposób poznać ich życiorysy, a także historię polskiej kolei.

– Włączenie się Fundacji Grupy PKP w powstanie aplikacji „Stare Powązki” doskonale wpisuje się w podejmowane przez nas inicjatywy. W ten sposób spajamy nowoczesność z historią. Idąc wraz z duchem czasu, nie zapominamy o dorobku ludzi, którzy zajmują miejsce w panteonie wybitnych postaci polskiej kolei – zaznacza Katarzyna Kucharek, prezes zarządu Fundacji Grupy PKP.