Przewozy towarowe Raport z Polski Wydarzenia

Gliwicki terminal PKP CARGO Connect wyposażony w nowoczesny reach stacker

Terminal PKP CARGO Connect w Gliwicach wyposażony został w nowoczesny sprzęt – reach stacker KALMAR DRG450, który jest jednym z dwóch, jakie wspierać będą m.in. obsługę pociągów operatorskich spółki. To istotne z uwagi na wciąż rosnącą rolę Gliwic na międzynarodowych szlakach handlowych.

Fot. PKP CARGO

Terminal w Gliwicach jest jednym z ważniejszych punktów na trasach wciąż rozwijanej sieci pociągów Connect Operator. Niezwykle istotny jest więc jego technologiczny postęp. Ten umożliwi m.in. nowy reach stacker.

– Niewątpliwą zaletą Kalmara jest możliwość składowania kontenerów w pięciu warstwach i do trzech rzędów – mówi Witold Strobel, członek zarządu ds. operacyjnych PKP CARGO Connect. – Kolejna maszyna z łapami do chwytu dolnego, tzw. piggy backiem zostanie uruchomiona w terminalu w przyszłym miesiącu. Wpisujemy się w ten sposób w politykę przerzucania większych wolumenów ładownych z dróg na tory – dodaje Witold Strobel.

 

Nowoczesny sprzęt znacznie podniesie wydajność pracy terminala w Gliwicach, co jest istotne w kontekście ciągle rosnącego rynku intermodalnego. – Dzięki zakupowi nowego urządzenia jesteśmy w stanie zwiększyć liczbę przeładowywanych kontenerów i tym samym sprawniej realizować zamówienia naszych kontrahentów. Jest to szczególnie ważne w czasie, kiedy rynek przewozów intermodalnych wykazuje tendencję rosnącą. Tylko w 2020 roku, pomimo trwającej epidemii koronawirusa, ruch w terminalu w Gliwicach wzrósł do 40 629 TEU (gate in) z 36 432 TEU w 2019 roku – argumentuje Witold Strobel.