Polregio Raport z Polski Wydarzenia

Graficiarz zniszczył malaturę pociągu Polregio

Funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei zatrzymali na gorącym uczynku graficiarza, który niszczył malaturę pociągu Polregio. Wartość strat wstępnie szacuje się na 1,5 tys. zł.

Fot. Straż Ochrony Kolei
Fot. Straż Ochrony Kolei

Do incydentu doszło w sobotę 27 sierpnia, po godz. 20.00. Funkcjonariusze SOK, w trakcie patrolu torów odstawczych stacji Szepietowo zauważyli zamaskowanego mężczyznę, który malował farbą w sprayu graffiti na pociągu Polregio. Na widok mundurowych sprawca zaczął uciekać, pozostawiając wszystkie swoje rzeczy. Po krótkim pościgu strażnicy ujęli mężczyznę i powiadomili policję.

Do czasu zatrzymania sprawca pomalował kontury graffiti. Zamierzał zamalować powierzchnię ok 12 mkw.

– Ujęty 32-latek został przekazany wraz z zabezpieczonymi dowodami rzeczowymi funkcjonariuszom KPP w Wysokiem Mazowieckiem – informują Strażnicy Ochrony Kolei.

 

Koszty usunięcia grafiti z wagonów czy obiektów infrastruktury kolejowej są ogromne. Istnieją grupy, które zwołują się w internecie i planują „akcję” – także poza granicami kraju. W Polsce Straż Ochrony Kolei ujęła m.in. obywateli Czech, Francji, Litwy i innych państw.

– Jedynym skutecznym sposobem na walkę z tym uciążliwym i kosztownym procederem jest zintegrowane działanie społeczeństwa – zaznaczają SOKiści. – Stąd też niezmiernie istotnym jest przekazanie niezwłocznej informacji w każdym przypadku, gdy zauważamy działania niezgodne z prawem. W Straży Ochrony Kolei funkcjonuje numer  alarmowy 22470000 pod którym całodobowo można dokonać zgłoszenia o zauważonym zdarzeniu.

Dodaj komentarz