global Inwestycje

Greccy politycy pytają o stan bezpieczeństwa sieci kolejowej w kraju

Przedstawiciele greckiej lewicowej, umiarkowanie eurosceptycznej partii politycznej Syriza zwrócili się do greckiego ministra infrastruktury i transportu Costasa Karamanlisa z pytaniem o stan bezpieczeństwa sieci kolejowej w kraju. – Bezczynność rządu może prowadzić za sobą poważne skutki. Obecny stan sieci kolejowej może grozić wypadkiem – piszą.

Fot. za ypodomes.com

Jak podkreślają posłowie Syriza, stan infrastruktury kolejowej na całej sieci jest na bardzo zły. Kwestie bezpieczeństwa i niezawodności infrastruktury kolejowej powinny być najważniejsze. Za przykład podają niedawne wykolejenie pociągu Kolei Podmiejskiej na trasie Κιάτο-Αίγιο, kilka tygodni po otwarciu stacji Αίγιο. Zdarzenie miało miejsce ok. pół kilometra od stacji w Xylokastro. Na szczęście ani pasażerowie, ani obsługa pociągu nie ucierpiała. Przyczyny wypadku bada OSE.

W przesłanym do ministra zapytaniu zaznaczają pilną potrzebę reorganizacji infrastruktury kolejowej. Rządowi zaś zarzucają bezczynność.

– Rząd ND nie zrobił absolutnie nic w kierunku poprawy sytuacji kolejowej w kraju – piszą. – Ta się z miesiąca na miesiąc pogarsza. Obecnie określana jest jako bardzo niska, wręcz zła.