global Inwestycje Przewozy towarowe Wydarzenia

Grupa ÖBB Rail Cargo uruchomi nowe połączenie intermodalne TransFER do Polski

Grupa ÖBB Rail Cargo uruchomi w kwietniu nowe połączenie intermodalne TransFER do Polski. Przewozy realizowane będą na trasie WiedeńŁódź. Inauguracja połączenia planowana jest na 14 kwietnia.

Grupa ÖBB Rail Cargo (RCG) rozszerza swoją sieć i zapewni intermodalne połączenie między Wiedniem a Łodzią z dwoma kursami w obie strony tygodniowo. Dzięki nowemu połączeniu TransFER, RCG umożliwia nie tylko efektywne rozwiązanie transportowe między Austrią a Polską, ale także bezpośrednie połączenie z południowym terminalem wiedeńskim ÖBB Infrastruktur, głównym dworcem kolejowym dla towarów we wschodniej Austrii.

Nowa oferta umożliwia także połączenia z najważniejszymi ośrodkami gospodarczymi Europy, m.in. z Mediolanem i Stambułem, z portami południowymi, a nawet z Chinami.

Kompleksowa sieć intermodalna ÖBB Rail Cargo Group

ÖBB Rail Cargo Group realizuje połączenia na 120 stałych trasach. W eksploatacji ma ok. 600 pociągów, obsługując sieć intermodalną na kontynencie euroazjatyckim.

3500 wagonów, 53 terminale własne i partnerskie w Europie oraz własne usługi trakcyjne w dwunastu krajach europejskich gwarantują sprawny intermodalny ruch towarowy. Ponadto od 2018 roku ÖBB poszerzyło współpracę z portami północnej i południowej Europy – przede wszystkim Triestem, Pireusem i Rijeką, a oferta w regionie azjatyckim przez Jedwabny Szlak znacznie się poszerzyła.

Z 9340 pracownikami, oddziałami w całej Europie i rocznymi obrotami w wysokości około 2,3 miliarda euro, Grupa Rail Cargo jest jedną z wiodących firm logistyki kolejowej w Europie. Łączy europejskie obszary metropolitalne i porty z dobrze prosperującymi ośrodkami gospodarczymi w Rosji, Turcji i Chinach. Operacyjnym liderem Grupy Rail Cargo jest Rail Cargo Austria AG.