Tramwaje

“Gustaw” atrakcją finału zbiórki żywności we Wrocławiu

Udekorowany świątecznymi lampkami tramwaj Gustaw stanie na placu Teatralnym we Wrocławiu. Będzie on atrakcją finału świątecznej zbiórki żywności, prowadzonej przez wrocławskie MPK i fundację Weźpomóż.pl. Mieszkańcom, którzy dorzucą się do zbiórki – MPK podaruje sianko i opłatek.

Tramwaj Gustaw stanie na przystanku muzealnym pod Operą już w najbliższy weekend – od godz. 15.00 do 18.00. Będzie nie tylko cieszył oko barwnymi i święcącymi dekoracjami. Świąteczny nastrój na placu Teatralnym zapewni utrzymana w odpowiednim klimacie muzyka.

Najważniejsze jednak, że załoga tramwaju przyjmować będzie dary, które wspomogą podopiecznych fundacji oraz emerytów MPK, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji życiowej.

– Zachęcamy każdą wrocławiankę i wrocławianina do pojawienia się w ten weekend przy Operze i podzielenia się niedrogimi, podstawowymi artykułami spożywczymi – mówi prezes MPK Krzysztof Balawejder. – Dla wielu osób, które z różnych powodów są dziś w trudnej sytuacji, taki skromny dar będzie oznaczał możliwość zjedzenia w święta jakiegokolwiek ciepłego posiłku.

 

Czytaj dalej >