global Wydarzenia

Hitachi Rail rozpoczyna spawanie brytyjskich pociągów [ZDJĘCIA]

Hitachi Rail zainwestowało 110 milionów funtów w fabrykę w Newton Aycliffe w północno-wschodniej Anglii. W tym 8,5 miliona funtów wydano na wyposażenie jej w urządzenia do spawania i malowania wagonów.

Fot. materiały prasowe

Rozpoczęcie spawania pudeł wagonów to przełomowy moment dla budowy pociągów w tym regionie, a także podkreślenie długoterminowego zaangażowania Hitachi Rail w Wielkiej Brytanii. Rozszerzenie możliwości produkcyjnych sprawia, że fabryka staje się konkurencyjna w skali globalnej i może eksportować szeroką gamę produktów, począwszy od wagonów metra, poprzez pociągi podmiejskie, aż po pociągi dużych prędkości. Inwestycja to nie tylko 40 nowych stanowisk, ale składa się na nią także podniesienie kwalifikacji pracowników, ponieważ spawanie MIG wysokowytrzymałych stopów aluminium jest bardzo zaawansowanym procesem. W fabryce Newton Aycliffe spawanych będzie ponad 230 wagonów i jest to pierwszy od dziesięcioleci nowy zakład spawania pociągów w Wielkiej Brytanii. Nowe możliwości zostaną wykorzystane do budowy następnej generacji pociągów międzymiastowych dla East Midlands Railway i Avanti West Coast.

Inwestycja objęła również szeroko zakrojony program podnoszenia kwalifikacji dla pracowników i praktykantów, w tym ośmiotygodniowy program szkolenia wstępnego w celu uzyskania certyfikatu spawalniczego, a następnie kolejne szkolenia specjalistyczne.