global Wydarzenia

Malarz upamiętnił bohaterską akcję na stacji w Bombaju

Historia dramatycznej akcji ratunkowej na jednej ze stacji kolejowych w Bombaju w Indiach ma swoją kontynuację. Bohaterski mężczyzna, który uratował dziecko otrzymał 50 tys. funtów nagrody. Połowę sumy przeznaczył dla niewidomej matki wspomnianego chłopca. Dodatkowo całą historię na płótnie upamiętnił znany indyjski malarz – Machiraju Ramachandra Rao.

Do zdarzenia doszło 17 kwietnia na stacji Vangani w Bombaju. Kamery monitoringu uchwyciły moment, w którym 6-letni chłopiec, będący pod opieką niewidomej matki, spada na tory, na chwilę przed nadjeżdżającym pociągiem. Na ratunek rzucił się zwrotniczy Mayur Shelkhe. Za swój czyn został nagrodzony przez indyjskiego zarządcę kolei kwotą 50 tys. funtów. 

Jak informują lokalne media, Shelkhe zdecydował się oddać połowę kwoty niewidomej matce chłopca. Część środków zasili także instytucje działające na rzecz potrzebujących kobiet i dzieci.

Całe zajście upamiętnił na swoim obrazie znany indyjski malarz Machiraju Ramachandra Rao. 

– Wzruszył mnie fakt, że pan Shelkhe przekazał połowę nagrody na rzecz niewidomej matki uratowanego dziecka. Ryzykował życie, aby uratować inne – podkreślał malarz. 

 

Dramatyczna akcja ratunkowa na stacji w Bombaju. Zwrotniczy uratował dziecko [FILM]

 

Dodaj komentarz