global Targi Wywiady

InnoTrans – na te targi świat czekał 4 lata [WYWIAD]

Ostatnia edycja targów techniki transportowej InnoTrans w Berlinie miała miejsce w 2018 roku. Po trudnych latach pandemii ponownie spotkamy się w stolicy Niemiec, by rozmawiać o nowych rozwiązaniach w branży transportu szynowego. O przygotowania do największych targów kolejowych w Europie i najważniejsze punkty wydarzenia pytamy Ingrid Mardo, PR Managera Messe Berlin GmbH.

Ilu wystawców spodziewają się organizatorzy berlińskich targów InnoTrans 2022?

W tym roku przygotowaliśmy 42 hale wystawiennicze. Swoje najnowsze produkty zaprezentuje ponad 2770 wystawców z 56 krajów świata. Zobaczymy około 250 światowych innowacji, które będzie można obejrzeć tylko w trakcie berlińskich targów InnoTrans.

Ilu gości się spodziewacie?

Wiodące na świecie targi techniki transportowej cieszą się dużym zainteresowaniem. Od ostatnich targów InnoTrans minęły już cztery lata. Radość z ponownego spotkania odczuwana jest w całej branży. Z uwagi ostatnie wydarzenia, związane z pandemią COVID-19, utrudniają długoterminowe szacowanie. Trudno jest w tych czasach dokonać jakichkolwiek prognoz.

Jaką powierzchnię zajmą w tym roku targi?

Targi InnoTrans zajmą cały teren wystawowy Messe Berlin, także nowo wybudowaną halę wystawienniczą. Wystawcy zarezerwowali 96 proc. powierzchni. Na zewnątrz zaś pojawi się 3500 metrów torów kolejowych.

Ile pojazdów zobaczymy na wystawie zewnętrznej? Jakie są trudności w jej przygotowaniu?

W tym roku na wystawie zewnętrznej uczestnicy zaprezentują ponad 100 pojazdów, w tym kilka światowych nowości. Obecnie (- wywiad przeprowadzony został 22 sierpnia – przyp. red.) zarejestrowanych jest 12 pociągów. Zademonstrujemy je na 500-metrowym torze testowym w the Summer Garden.