Pasażer

Jak będą kursować pociągi Kolei Mazowieckich po korekcie rozkładu jazdy? [LISTA ZMIAN]

Koleje Mazowieckie zaprezentowały zmiany, jakie czekają podróżnych w związku z wprowadzaną od niedzieli 29 sierpnia korektą rocznego rozkładu jazdy pociągów. Zmiany związane są przede wszystkim z kontynuacją prac na stacji Warszawa Zachodnia.

Kolejny etap prac na stacji Warszawa Zachodnia będzie się wiązał z wieczornymi i nocnymi utrudnieniami na podmiejskiej linii średnicowej oraz koniecznością skrócenia lub zmiany tras części pociągów KM. Prace i związane z nimi utrudnienia wpłyną także na skrócenie tras pociągów lotniskowych KM, które będą kursowały w relacji Modlin – Warszawa Centralna, nie dojeżdżając do stacji Warszawa Lotnisko Chopina. Z uwagi na przebudowę stacji Warszawa Zachodnia pociągi KM nie zatrzymają się na stacji W-wa Zachodnia p.8. i będą kursować
w  skróconej relacji do/z Warszawy Gdańskiej lub Warszawy Woli. Utrudnienia będą dotyczyć także dalekobieżnej linii średnicowej, gdzie w dniach 1 – 7 października wybrane pociągi KM będą kursowały w skróconej relacji.

Dobrą wiadomością dla podróżnych jest powrót od 1 września pociągów, które nie kursowały w wakacje.

Szczegóły zmian na poszczególnych liniach:

R1 Warszawa – Skierniewice

Zamknięcie jednego z torów na odcinku Warszawa WłochyPruszków w dniach 30 – 31 października oraz 6 listopada przełoży się na zmianę organizacji ruchu – część pociągów pojedzie według zmienionego rozkładu jazdy.

R3 WarszawaŁowicz

Wciąż trwają prace modernizacyjne w stacji Łowicz Główny oraz na odcinku Sochaczew – Bednary. W związku z tym część połączeń na odcinku SochaczewŁowicz zostanie zastąpiona przez komunikację zastępczą. Ponadto w dniach 4 – 5 września ruch pociągów na odcinku Ożarów Mazowiecki – Błonie będzie się odbywał po jednym czynnym torze.

R6 WarszawaMałkinia

Z uwagi na budowę tunelu w Zielonce w dniach 4 – 11 października ruch pociągów na odcinku Warszawa Wileńska – Zielonka będzie się odbywał po jednym czynnym torze. Część pociągów KM zostanie odwołana. Uruchomione zostaną połączenia wahadłowe pomiędzy Warszawą Wileńską i Ząbkami, a także dodatkowe połączenia z linii średnicowej do Wołomina i Tłuszcza.

R7 WarszawaDęblin

W dni robocze mieszkańcy Śródborowa, Pogorzeli Warszawskiej, Starej Wsi oraz Celestynowa zyskają 3 pary dodatkowych połączeń. Będą to pociągi obecnie kończące i rozpoczynające swój bieg w Otwocku. Pociągi przyjadą do Celestynowa o godzinie 8:17, 15:25 oraz 19:25, a wyjadą o godzinie: 8:39, 15:39 i 19:37.

R8 WarszawaSkarżysko Kamienna

Od 29 sierpnia ruch pociągów na odcinku Lesiów – Radom ma odbywać się po dwóch czynnych torach, co powinno przełożyć się na wzrost punktualności. W Radomiu zaczną działać nowe stacje: Radom Północny oraz Radom Gołębiów.

R9 WarszawaDziałdowo

Z uwagi na przebudowę stacji Warszawa Zachodnia część połączeń KM będzie skrócona do/z Warszawy Gdańskiej lub Warszawy Woli. Pociągi nie zatrzymają się na stacji W-wa Zachodnia p.8. Pociągi lotniskowe nie dojadą do stacji Warszawa Lotnisko Chopina – będą kursowały w skróconej relacji Modlin – Warszawa Centralna. Przypominamy, że oferta Bilet lotniskowy KM umożliwia dodatkowo podróżowanie przez 75 minut środkami transportu publicznego ZTM w pierwszej strefie ZTM. Ponadto pociąg nr 15417 odjeżdżający z Warszawy Gdańskiej o godzinie 23:25 na odcinku Konopki – Mława w nocy z 31 sierpnia na 1 września, z 1 na 2 września, z 2 na 3 września oraz z 13 na 14 września zostanie zastąpiony przez komunikację autobusową.

Dodaj komentarz