Personalia Wydarzenia

Janusz Malinowski żegna się z Łódzką Koleją Aglomeracyjną

Dziękuję Wam za 9 wspólnych lat. Przez te wszystkie lata byłem jednym z Was i na zawsze nim pozostanę – pisze Janusz Malinowski, dotychczasowy Prezes Zarządu Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej, żegnając się ze Spółką i jej pracownikami. Czy dalszą karierę kontynuować będzie jako Prezes PKP Intercity S.A.?

Janusz Malinowski był prezesem ŁKA od czerwca 2015 roku. (fot. ŁKA)
Janusz Malinowski był prezesem ŁKA od czerwca 2015 roku. (fot. ŁKA)

Prezes Zarządu Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej pożegnał się z pracownikami Spółki w liście, który opublikowano m.in. w mediach społecznościowych ŁKA. Podsumował w nim dziewięć lat pracy i osiągnięcia, które udało się wspólnie wypracować.

– Zaczynaliśmy z kilkuprocentowym udziałem w rynku, dzisiaj jesteśmy liderem kolejowych przewozów pasażerskich w regionie, przewożąc ponad połowę wszystkich podróżnych odprawionych w Łódzkiem – pisze Janusz Malinowski.

 

W roku 2015 z usług Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej skorzystało niespełna 2 mln podróżnych. W roku 2023 było to już ponad 10 mln osób.

– Nasze pociągi są bezpieczne, niezawodne i punktualne, co potwierdzają wskaźniki kształtujące się na poziomie 99 proc. – dodaje. – Prawdziwą miarą sukcesu jest jednak ocena naszych klientów. Możecie być Państwo dumni z tego, co osiągnęliście.

 

Jak podkreślił ustępujący Prezes Zarządu ŁKA, praca w Spółce była dla niego wspaniałą przygodą ze wspaniałymi ludźmi „ z otwartymi głowami i pomysłami”.

Malinowski podziękował także marszałkom województwa, władzom miasta Łodzi oraz innym, z którymi przez lata współpracował.

Janusz Malinowski pełnił funkcję Prezesa Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej od czerwca 2015 roku. Nie żegna się jednak z branżą kolejową – nieoficjalnie wiemy, że może powrócić do PKP Intercity S.A., gdzie sprawował już wcześ

Dodaj komentarz