Aktualności global Tramwaje

John Holland przedłuży linię tramwajową w australijskim Queensland

Spółka John Holland wygrała przetarg na wybudowanie trzeciego etapu sieci tramwajowej Gold Coast Light Rail w Queensland. Wartość projektu wynosi 507,4 mln USD. Inwestycja współfinansowana jest przez rządy lokalne, stanowe i federalne.

Linia tramwajowa obecnie kończy się w Broadbeach. Teraz przedłużona zostanie o 6,7 km do Burleigh Heads. Na dwutorowym odcinku pojawi się osiem przystanków. Zakończenie inwestycji planowane jest na 2023 r.

Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, budowa rozpocznie się na początku przyszłego roku. Trasa będzie miała łączną długość 27 km z docelową liczbą 27 przystanków.

Inwestycja w przedłużenie trasy kolejowej wiązać się będzie także z zakupieniem pięciu nowych tramwajów LVR, które dołączą do taboru składającego się obecnie z 18 pojazdów Flexity 2, dostarczonych do Australii przez Bombardiera.

Linię w dalszym ciągu obsługiwać będzie Keolis Downer.

budowa przedłużenia linii da 760 nowych miejsc pracy – podkreśla Mark Bailey, minister transportu i głównych dróg w Queensland. – To także szansa na ożywienie lokalnej gospodarki po pandemii koronawirusa.

 

Źródło: railjournal.com