Publikacje Firm

Jubileusz 25-lecia Knorr-Bremse w Polsce

Firma Knorr-Bremse obchodzi w tym roku swoje 25-lecie obecności na polskim rynku. Jest częścią Grupy Knorr-Bremse, światowego lidera w produkcji i dostawie rozwiązań stosowanych we wszystkich rodzajach pojazdów szynowych, w tym systemów hamulcowych i drzwiowych dla transportu miejskiego w Polsce.

Firma przoduje w zakresie innowacyjnych i bezpiecznych rozwiązań, przyczyniając się do rozwoju technologii mobilnych i transportowych. W ścisłej współpracy z klientami tworzy rozwiązania optymalizujące koszty cyklu życia produktów i wspiera swoich partnerów w działalności serwisowej.

 – Z pełnym przekonaniem mogę powiedzieć, że Knorr-Bremse wyznacza trendy, a dzięki naszej obecnosci na rynku polskim od 25 lat, skutecznie wpływa na rozwój branży w naszym kraju. Wiemy, że zrównoważony rozwój, digitalizacja i mobilność to przyszłość, w której będziemy musieli się umiejętnie poruszać. Już dziś odpowiadamy na te wyzwania, dlatego m.in. projektujemy również te rozwiązania dla pojazdów miejskich, zgodnie z zasadami EcoDesign. Dużą wagę przykładamy do doboru materiałów, zmniejszenia ich masy, efektywności energetycznej oraz większej możliwości recyklingu.– informuje Jacek Biłas, Prezes Zarządu Knorr-Bremse w Polsce.

Sektor transportu miejskiego

Knorr-Bremse dostarcza hydrauliczne systemy hamulcowe i piaskowania oraz kompletne systemy drzwiowe dla dziesięciu operatorów tramwajowych w Polsce, obejmując miasta takie jak Warszawa, Bydgoszcz, Wrocław, Kraków, Szczecin, Gdańsk, Częstochowa, Toruń, Łódź i Olsztyn. Poza rynkiem krajowym polscy budowniczowie pojazdów dostarczają pojazdy szynowe wyposażone w systemy Knorr-Bremse na rynki europejskie takie jak Węgry, Rumunia, Bułgaria, Czechy i Ukraina.

Zakład w Rzeszowie

Kolejnym krokiem w rozwoju Knorr-Bremse w Polsce było otwarcie zakładu produkcyjno-usługowego w Rzeszowie. Zakład działa od stycznia 2023 roku gdzie funkcjonuje, przeniesione z Krakowa kompleksowe centrum serwisowe. Oferuje ono usługi profesjonalnych napraw i przeglądów urządzeń hydraulicznych przeznaczonych dla tramwajów w całej Europie. W zakładzie produkcyjnym powstają również systemy klimatyzacji HVAC, elementy wyposażenia elektrycznego Power Electric oraz systemy sanitarne EVAC.

Informacje o Knorr-Bremse

Knorr-Bremse to światowy lider rynku i technologii systemów hamulcowych oraz innych systemów dla pojazdów szynowych i użytkowych. Produkty Knorr-Bremse przyczyniają się do wzrostu bezpieczeństwa i wydajności energetycznej w transporcie szynowym i drogowym na całym świecie. 33 000 pracowników w ponad 100 lokalizacjach w około 30 krajach opracowuje i produkuje innowacyjne rozwiązania i usługi, które spełniają najwyższe standardy technologiczne. W 2023 r. obie dywizje Knorr-Bremse uzyskały łącznie przychody w wysokości około 7,9 mld euro. Od prawie 120 lat Knorr-Bremse przoduje w zakresie innowacyjnych rozwiązań w swoim zakresie produktów, przyczyniając się do rozwoju technologii mobilnych i transportowych. Knorr-Bremse to jeden z odnoszących największe sukcesy niemieckich koncernów przemysłowych, który czerpie korzyści z najważniejszych globalnych megatrendów, takich jak urbanizacja, efektywność ekologiczna, cyfryzacja i zautomatyzowana jazda.

Dodaj komentarz