Raport z Polski Wydarzenia

Kamienie na torach. Dzieci w rękach funkcjonariuszy SOK

Nieodpowiedzialna i niebezpieczna zabawa mogła zakończyć się tragedią. Uczniowie szkoły podstawowej układali na torach kamienie. W porę sytuację zauważył patrol Straży Ochrony Kolei, który usunął przeszkody i zadbał o bezpieczeństwo nieletnich.

Funkcjonariusze SOK zatrzymali nieletnich, którzy układali na torach kamienie.
Funkcjonariusze SOK zatrzymali nieletnich, którzy układali na torach kamienie.

Do zdarzenia doszło na szlaku kolejowym Głogów – Krzepów. Funkcjonariusze z Posterunku Straży Ochrony Kolei w Głogowie podczas patrolu zaobserwowali cztery nieletnie osoby przebywające na torach czynnych. Dzieci układały przeszkody na główkach szyn.

– Dwie dziewczynki i dwóch chłopców w wieku od 8 do 12 lat układały kamienie przed nadjeżdżającym pociągiem – relacjonuje insp. Piotr Żłobicki, rzecznik prasowy SOK. – Nie byli oni świadomi, jak tragiczny w skutkach może być finał ich zabawy. Nieletnie osoby zostały przekazane policjantom z Komendy Powiatowej Policji w Głogowie, którzy prowadzą dalsze czynności w sprawie.

 

Straż Ochrony Kolei przypomina, że przebywanie nieletnich osób w miejscach niedozwolonych na obszarze kolejowym  stanowi dla nich poważne niebezpieczeństwo utraty zdrowia, a nawet życia. Ponadto pozostawione na torach różnego rodzaju przeszkody są realnym zagrożeniem dla przejeżdżających po nich pociągów i innych pojazdów szynowych, a tym samym dla podróżujących koleją pasażerów.

Dodaj komentarz