Raport z Polski Wydarzenia

Kradli czy chcieli przewieźć? Straż Ochrony Kolei zatrzymała policjantów

Kamera fotopułapki zainstalowana na terenie kolejowym zarejestrowała dwie osoby postronne, które kradły z nasypu kolejowego worki koksu. Złodzieje mieli na sobie… mundury. Według informacji przekazanych przez rozgłośnię RMF FM, sprawcami byli policjanci z komendy w Będzinie. Przełożony funkcjonariuszy wszczął już wewnętrzne postępowanie wyjaśniające.

Patrol Straży Ochrony Kolei złapał policjantów na gorącym uczynku (fot. SOK)
Patrol Straży Ochrony Kolei złapał policjantów na gorącym uczynku (fot. SOK)

Do zdarzenia doszło na terenie stacji kolejowej Dąbrowa Górnicza Towarowa. Chwilę po otrzymaniu sygnału z fotopułapki na miejsce skierowano patrol Straży Ochrony Kolei. Funkcjonariusze zatrzymali dwóch mężczyzn ładujących worki z koksem do cywilnego samochodu. Okazało się, że sprawcami kradzieży są policjanci.

– Ze wstępnych ustaleń wynika, że policjanci wykorzystywali służbowy samochód na cywilnych numerach rejestracyjnych – informuje RMF FM.

 

Informację rozgłośni potwierdził w rozmowie z Polską Agencją Prasową rzecznik prasowy Komendanta Głównego Straży Ochrony Kolei. Jak podkreślił, trwają czynności wyjaśniające.

W związku ze sprawą wszczęto czynności wyjaśniające wobec dwóch policjantów z komendy w Będzinie. O sprawie poinformowano również Komendę Wojewódzką Policji w Katowicach i prokuratora. Ten jednak odstąpił „od włączenia się w te czynności”.

Komisarz Magdalena Szust z zespołu prasowego śląskiej policji poinformowała, że wszystkie zebrane dane są obecnie weryfikowane.

– Na razie trudno powiedzieć czy policjanci chcieli to przewieźć, czy była to kradzież czy cokolwiek innego – cytuje funkcjonariuszkę PAP. – Jeżeli okazałoby się, że doszło do złamania prawa, wobec policjantów zostaną wyciągnięte surowe konsekwencje.

 

Funkcjonariusze na chwilę obecną nie zostali zawieszeni w czynnościach służbowych.

Dodaj komentarz