Konferencja Wydarzenia

Kierunki rozwoju kolei napędzanej wodorem. Trwa H2Poland

Środkowoeuropejskie Forum Technologii Wodorowych H2POLAND jest odpowiedzią na potrzebę popularyzowania wiedzy dotyczącej technologii nisko i zeroemisyjnych. W Poznaniu trwa druga edycja wydarzenia, do której udziału zaproszeni zostali m.in. przedstawiciele Polskiej Izby Producentów Urządzeń i Usług na Rzecz Kolei oraz „Raportu Kolejowego”.

Wydarzenie to bezpośrednio związane jest z zachodzącymi na arenie europejskiej zmianami prowadzącymi do upowszechnienia stosowania technologii wodorowych w wielu obszarach gospodarki – od transportu, przez ciepłownictwo i energetykę, po wykorzystanie H2 w codziennym życiu każdego z nas.

Forum H2POLAND to przestrzeń do międzyśrodowiskowej współpracy  biznesu, nauki, samorządów lokalnych oraz organizacji pozarządowych na rzecz maksymalizacji udziału polskich zasobów produkcyjnych i usługowych w realizacji inwestycji wodorowych.

Napęd wodorowy ma istotne znaczenie także w branży kolejowej. O kierunkach rozwoju kolei napędzanej wodorem debatować będą dziś eksperci związani z transportem szynowym:

Rozmowę moderować będzie Radosław Karwicki, Z-ca Redaktora Naczelnego „Raportu Kolejowego

H2POLAND to platforma wymiany eksperckiej wiedzy, która skupia przedstawicieli administracji rządowej i jednostek samorządu terytorialnego, przedsiębiorców, środowisko nauki oraz biznesu otwartego na nowoczesne, przyjazne środowisku technologie. Co ważne, unikalność wydarzenia opiera się na połączeniu ekspozycji targowej z częścią konferencyjną, zaś tematyka wpisuje się w plan REPowerEU, który zakłada przystępną cenowo, bezpieczną i zrównoważoną energię dla Europy, co w obecnych czasach wielu niepokojów, zawirowań energetycznych, a wręcz działań wojennych, może okazać się furtką do bezpieczniejszej przyszłości Starego Kontynentu.

Pierwsza edycja Forum H2POLAND odbyła się w Poznaniu w maju 2022 r. W czasie dwóch bardzo intensywnych dni na trzech scenach wystąpiło blisko stu ekspertów z całego świata, a ponad półtora tysiąca gości z całej Europy uczestniczyło w konferencjach, panelach dyskusyjnych oraz ekspozycji targowej.

Więcej informacji znajduje się na stronie Forum H2POLAND – https://h2poland.com.pl

Dodaj komentarz