Pasażer Raport z Polski Wydarzenia

Kieszonkowiec okradł pasażerów trzech pociągów

Typował pasażerów i ich okradał. Jego łupem paść mogło nawet kilka tysięcy złotych. Sprawcę kradzieży zatrzymali funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei w trakcie akcji „Bezpieczna Podróż I – 2023”.

Kieszonkowiec najczęściej kradł pieniądze. W ten sposób wzbogacił się o kilka tysięcy złotych (fot. SOK)
Kieszonkowiec okradał pasażerów. Wzbogacił się o kilka tysięcy złotych (fot. SOK)

Działania przeciwkradzieżowe w pociągach pasażerskich Straż Ochrony Kolei zakończyła w niedzielę 29 stycznia. Akcja objęła pociągi i dworce na terenie woj. śląskiego i małopolskiego. Udział w niej wzięli koordynator Wydziału ds. bezpieczeństwa i obronności Komendy Głównej SOK oraz funkcjonariusze Grup Operacyjno-Interwencyjnych. Czuwali oni nad bezpieczeństwem podróżnych pełniąc służbę w ubraniu cywilnym.

W trakcie działań zaobserwowali złodzieja, który znany był im z poprzednich interwencji. 68-latek i tym razem nie próżnował. W pociągu okradał pasażerów. Jak się okazało, swoje działania prowadził także w dwóch innych składach dalekobieżnych.

– Mundurowi ustalili, że 68-letni mieszkaniec Sosnowca w pociągu relacji KatowiceBiałystok skradł podróżnemu z portfela pieniądze w kwocie 1200 zł – relacjonują funkcjonariusze SOK. – Natomiast w pociągu relacji Bielsko Biała – Olsztyn Główny dokonał zuchwałej kradzieży metodą na podwieszką z kurtki pokrzywdzonego w kwocie 180 zł oraz udowodniono mu kradzież 400 Euro i 300 zł w pociągu Wrocław Główny – Kraków Główny.

 

Podczas dalszych czynności wyjaśniających funkcjonariusze zabezpieczyli monitoring i ustalili pokrzywdzone osoby. Ujęty złodziej należał do śląskiej grupy okradającej podróżnych. Został przekazany funkcjonariuszom z Komendy Miejskiej Policji w Sosnowcu.

Straż Ochrony Kolei prowadzi zintensyfikowane działania przeciwkradzieżowe na terenie całego kraju. Składy pasażerskie patrolowane i obserwowane są w dzień i w nocy nie tylko przez umundurowanych funkcjonariuszy Straży Ochrony Kolei, lecz także przez specjalne grupy operacyjno-interwencyjne działające po cywilnemu.

Dodaj komentarz