Inwestycje

Kłodzko wyda 60 mln zł na modernizację stacji kolejowej

Kłodzko wyda prawie 60 mln zł na modernizację torów i stacji kolejowej Kłodzko Miasto. Na zlecenie PKP PLK powstanie tam dodatkowy peron. Odnowione zostanie także podziemne przejście.

Mimo prac modernizacyjnych i budowlanych, pociągi kursują przez stację normalnie. Drugi peron powstaje za ogrodzonym terenem. Pierwsze jego segmenty zostały już zamontowane. Aktualnie powstaje szyb windy i betonowane są fundamenty wiaty.

Na peronie nr 1 umieszczono żelbetowe części, które stopniowo będą zastępowały obecną konstrukcję.

Zmiany widać także w podziemnym przejściu. Zgodnie z projektem, na ścianach i podłodze znajdą się płyty. Od ulic Lutyckiej i Kościuszki zamontowane zostaną pochylnie, którymi podróżni będą mogli wejść na peron nr 1.

– Przygotowywane są też instalacje dla urządzeń zabezpieczenia ruchu kolejowego – informują przedstawiciele PKP PLK.

 

Zmiany zachodzą także na trasie między stacją Kłodzko Główne a posterunkiem Kłodzko Nowe. Odcinek ten wzbogacony został o nowy tor. Zamontowano także nowe rozjazdy. Modernizację przeszedł również wiadukt kolejowy nad ul. Kościuszki. Wykonawca gruntownie odnowił, wyczyścił i zabezpieczył jego przęsła.

Do dwóch istniejących torów na stacji Kłodzko Miasto dobudowane i zelektryfikowane zostaną dodatkowe szyny. Nowa nastawnia oraz dziewięć rozjazdów zapewni sprawny i bezpieczny przejazd większej liczby pociągów w kierunku: Kudowy, Międzylesia, Kamieńca Ząbkowickiego i Wałbrzycha.